“Şirince’ye akın edenlerin hepsi saf”

Pazar, 16 Aralık 2012 12:19

A Haber’de Selin Ongun’un sunduğu ‘Bi Sormak Lazım’ programına konuk olan Araştırmacı-Yazar Taşkın Tuna çarpıcı açıklamalarda bulundu.

21 Aralık 2012′nin Maya Takvimi’ne göre kıyamet günü olarak ilan edilmesi tartışmalarının ele alındığı programda, Taşkın Tuna Şirince’ye akın edenlere ilginç bir göndermede bulundu. irince’de o gün konaklayacaklar arasında Özal Ailesi, Ünlü Sosyetik Süreyya Yalçın, Hollywood Aktörü Tom Cruise gibi isimlerin de yeralacağı iddialarını hayretle karşıladığını belirten Tuna; “Şirince’ye akın edenler saf, Albert Einstein’in bir sözü vardır: İki şey sonsuzdur: Evren ve insanların saflığı. Aynen öyle bir durum söz konusu” dedi.

KIYAMET NE ZAMAN KOPACAK?

Canlılar gibi, yıldızlar gibi Güneş’in de bir gün öleceğini söyleyen Tuna, Güneş’in bilim dünyasına göre 5 milyar yıl sonra yok olacağını öne sürdü. Kur’an-ı Kerim’deki bu durumun “Gökyüzü gül gibi kızardığı zaman haliniz nice olur”ayetiyle belirtildiğini söyleyen Tuna, kıyamet günü Dünya’nın aşırı sıcaklık seviyesine ulaşacağını ifade etti. Son olarak Tuna, 21 Aralık’ta insanların boyut atlayacağı düşüncesini de ‘Tek kelimeyle komik’ olarak tanımladı.

Tags