Sinan Yağmur: Utanmasınlar diye korsan kitaplarımı da imzalıyorum

Cuma, 10 Mayıs 2013 17:00

Mevlana kitaplarıyla ünlenen yazar Sinan Yağmur, kitaplarıyla ve kendisiyle ilgili merak edilenleri Yazarlar ve Okurlar canlı yayınında anlattı.

Kitaplarını yayınlarken yayınevlerine 2 maddelik şart koştuğunu söyleyen Sinan Yağmur, bu 2 maddeyi kabul ettiklerinde diğer maddelere geçtiğini söyledi. Bu maddelerden birinin kitabın fiyatını yazarın belirleyeceği yani kendisinin belirleyeceği, ikincisinin ise, kitabın Kuran kurslarına, okullara, kütüphaneler ve özellikle Türkiye’nin cezaevlerine gönderileceği şartı olduğunu söyledi.

Sinan Yağmur, Şems romanlarını Elif Şafak ve Ahmet Ümit’ten önce yazdığını söyledi. Elif Şafak ve Ahmet Ümit’ten sonra yazıp ünlü olmaya çalıştığını söyleyenleri de araştırmamakla suçlayan Sinan Yağmur, bu konuda 4 kitabının ve toplamda 20′ye yakın kitabının olduğunu söyledi.

Kitabın fiyatının kendisinin tayin ettiğini ve 7 lira gibi çok ucuz bir fiyat belirlediğini aktaran Sinan Yağmur, kitaplarının satılmasından çok, okunmasını tercih ettiğini ve bu yüzden bu yönteme gittiğini söyledi.

Sinan Yağmur, Türkiye’de kendisinin korsan kitaplarına dava açmayan tek ismin kendisi olduğunu, korsan dahi olsa kitabevlerine gidip imza verdiğini ve korsan kitaplarının orijinal kitaplarından daha fazla satılmadığı sürece onlara tepki göstermediğini söyledi.

Korsan dahil bütün kitaplarını imzaladığını söyleyen Sinan Yağmur, “Bir kişi dahi çıksa, korsan veya orijinal kitaplarımı imzaladığımı söylese, kalemimi kırar, ben bu işi bırakırım” diye konuştu.

Sinan Yağmur ayrıca Yazarlar ve Okurlar programında çok çarpıcı bir de açıklamada da bulundu. Gerçek isminin siyasi bir isim olduğunu ve mahkeme kararıyla Sinan ismini aldığını söyleyen Sinan Yağmur, gerçek isminin Alparslan Türkeş olduğunu söyledi.

Siz de her Cuma günü saat 21.00′da Yazarlar ve Okurlar programına katılmak isterseniz, Dipnot.tv’nin Google Plus sayfasını takip ettikten sonra, yayın sırasında paylaşacağımız linklere veya sitemizde bulunan “Canlı Yayına Katılın” butonuna tıklayarak katılabilirsiniz!

hangout-nasıl-yapılır-yatay