Silah aranan TIR sayısı 7′ye yükseldi

Pazar, 19 Ocak 2014 12:52

Adana-Gaziantep Otoyolu’nun Ceyhan Gişeleri yakınında 3 TIR jandarma tarafından durdurularak içinde kaçak silahlar olduğu ihbarı üzerine arandı. İlerleyen saatlerde aranan TIR sayısı 7′ye yükseldi.

Jandarma ekipleri silah ve mühimmat taşıdığı ihbar edilen 3 TIR’ı bugün öğle saatlerinde Tarsus- Adana- Gaziantep (TAG) otoyolunun Ceyhan Gişeleri’nde durdurdu. Jandarma ekiplerinin, Adana-Gaziantep otoyolu Sirkeli gişelerinde durdurduğu 3 TIR’da yaptığı arama ve ön inceleme tamamlandı. Çok sayıda jandarmanın katıldığı aramada 3 TIR’ın yüküyle ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

TIR ARAMALARINDAN KARELER

Eğitimli köpeklerin de kullanıldığı aramanın ardından TIR’lardan ikisi Adana merkeze doğru yola çıkarıldı. Güvenlik önlemi altında ilerleyen 2 TIR’ın bulunduğu konvoy kent merkezine 20 kilometre kala yol kenarında durdu. Etrafında askerlerin olduğu TIR’ların park ettiği bölgede geniş güvenlik önlemleri alındığı gözlendi.

JAMMER KULLANILDI

Tarsus- Adana- Gaziantep otoyolundan Ceyhan İlçesi’ne girerken, Sirkeli Gişeleri önünde durdurulan 3 TIR’da arama yapılmadan önce, bir dizi güvenlik önlemine başvuruldu. Jammerler ile sinyal kesme uygulaması yapıldı, patlama ihtimaline karşı önlem alındı.

ŞOFÖRLERE KELEPÇE

Brandaları açılan TIR’ların ilk incelemesinin ardından 3 şoför, kelepçelenerek gözaltına alındı. TIR’lar detaylı aramadan geçirilmek üzere otoyol gişelerinden daha güvenli bölgeye götürüldü.

ARANAN TIR SAYISI 7’YE ÇIKTI

İlerleyen saatlerde aranan TIR sayısı 7’ye çıktı.

Ceyhan gişeleri yakınında 3 TIR’a el konulmasından yaklaşık 2 saat sonra bu kez Tarsus- Adana- Gaziantep otoyolunu Adana Havaalanı’na bağlayan Öğretmenler Bulvarı’nda bir TIR daha durdurularak aranmaya başladı.

Bölgede silah yüklü olarak başka TIR’ların da geçiş yapacağı ihbarı üzerine bir çok noktaya kaydırılan operasyonda aranan TIR sayısı 7’ye yükseldi.