Şike davasında sürpriz gelişme

Cuma, 6 Eylül 2013 14:27

page_yargitay-fransizca-kitabi-mustehcen-buldu_408548497Yargıtay 5. Ceza Dairesi, futbolda şike davası dosyasını usül eksikleri sebebiyle İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ne geri yolladı.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu 93 sanıklı Şike Davası’nda, Yargıtay 5. Ceza Dairesi dava dosyasında usül yönünden bazı eksiklikleri tespit etti.

Yargıtay 5. Ceza Dairesi usülü eksikliklerin giderilmesi için dosyayı 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilmek üzere Yargıtay Başsavcılığı’na iletti.

16. Ağır Ceza Mahkemesi’nin, usülü eksiklikleri gidermesinin ardından dosya tekrar Yargıtay 5. Ceza Dairesi’ne gönderilecek. Yargıtay’ın bu kararı esasa ilişkin bir karar olmayıp sadece usul yönünden bazı eksikliklerin düzeltilmesi talebini içeriyor.

CAS, UEFA’nın Fenerbahçe’ye verdiği 2 yıl Avrupa Kupaları’ndan men cezasını onarken, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı da aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve Olgun Peker’in de bulunduğu bazı sanıklar hakkında verilen mahkumiyet kararlarının onanmasını istemişti. Başsavcılığın tebliğnamesi davada son kararı verecek olan Yargıtay 5. Ceza Dairesi’ne gönderilmişti.