Sienna’nın muhteşem dönüşü

Pazartesi, 19 Ocak 2015 16:36

New York doğumlu İngiliz oyuncu Sienna Miller’i hepimiz ilk defa Jude Law’la çıkmaya başladığı zaman tanıdık. Evet, Sienna ondan önce de filmlerde oynamıştı, Alfie filminde Jude ile birlikte rol aldı ama Miller’i güzeller güzeli Jude Law’umuzu kaptıktan sonra yakından takip etmeye başladık.

2004 yılında Law ile nişanlanan Sienna Miller bu tarihten itibaren hem bir türlü kusur bulamadığımız güzelliği sebebi ile nefret ettiğimiz ama bir yandan da harika stiline hayran olup çılgınlar gibi taklit ettiğimiz bir ikon haline geldi. Jude Law ile olan medyatik ilişkisi herkesi şok eden bir aldatma olayı ile sonlanınca sanıldı ki Sienna’nın da medyatikliği sona erecek ve magazin basınından yavaş yavaş silinecek. Ama öyle olmadı. Bu aldatılma Sienna’yı daha da ilginç kıldı. Sienna magazin dünyasının en önemli demir başlarından biri haline geldi. Her anı, her yaptığı, her giydiği konuşuldu. Boho-Chic stili 2000’li yılların başlarını yaz kış giyilen Ugg botlar, balerin babetleri, uzun beyaz fırıl etekler, düşük belli dev kemerler ve bin bir türlü etnik takı ile geçirmemize sebep oldu.

Genç yaşında tüm hareketleri sayfa sayfa, dergi ve gazetelerde yayınlanan Sienna neredeyse bizimle birlikte büyüdü. Hepimiz gibi uzun süreli bir ilişkiden bu kadar travmatik bir şekilde çıkınca bol bol yalpaladı. Pişman olduğu ilişkiler yaşadı. Nottinghill filmindeki Spike rolü ile tanınan pejmürde Galler’li aktör Ryhs Ifans ile kimsenin anlam veremediği bir birliktelik yaşadı. Biten ilişkinin ardından İfans’ın yerli yersiz sataşmalarına maruz kaldı. Jude’dan sonra yeniden aşkı buldum sanıp evli ve çocuklu bir adam olan Getty Images veliahtı Baltazar Getty ile birlikte oldu. Bu ilişki Sienna’nın hem kariyerine hem de komuoyunda zaten kötü olan imajına daha da büyük zarar verdi. Oynadığı filmler başarısız oldu. Büyük umutlarla rol aladığı ve 60’ların ikon ismi Eddie Sedgewick’i canlandırdığı Factory Girl adlı film de beklenen başarıyı yakalayamadı.

Daha sonra kendini tiyatroya veren Sienna, Broadway’de Miss Julie gibi klasik tiyatro oyunlarında rol aldı. Bu arada da aradığı aşkı bulup kendisi de oyuncu olan Tom Sturrridge ile nişanlanan Sienna çocuk sahibi olur olmaz işler bir anda değişti. Hamileliği boyunca ve bebek sahibi olduktan sonra da ortalarda görünmeyen, adeta inzivaya çekilen Sienna, minik kızı Marlow ile birlikte belli bir olgunluğa erişti.

Hazırlayan: İLDEM WILSON

Yazının devamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play