‘Sevişip arkadaş kalmak mümkün mü?’ Haydar Dümen Dipnot’a cevap verdi

Salı, 16 Nisan 2013 13:58

[wzslider autoplay="true" transition="'slide'"]

Dipnot/Özel - ‘Sevişip arkadaş kalmak mümkün mü?’ ya da ‘Arkadaşınızla sevişmeniz mümkün mü?’…

Justin Timberlake ile Mila Kunis’in başrollerinde oynadığı ‘Friends with Benefits’ adlı film gösterildiği dönemde pek adından söz edilmedi ama hayatımıza yeni bir kavram getirdi: Seks arkadaşlığı!

Bu durum gerçekten çok iyi arkadaş olan iki kişinin (ikiden fazla da olabilir tabi, tercih meselesi) cinsel hayatlarını da paylaşmaya karar verip, seksin ötesine geçmemek.

Bu nasıl oluyor diye düşünüp duruyorsanız hiç yorulmayın! İngiliz internet sitesi Female First, sizin için düşünmüş ve seks arkadaşlığında dikkat edilmesi gereken hususları tek tek sıralamış;

Seks sekstir: Duygularınıza yer vermeden sadece seks yaptığınız bir yakın arkadaşınız varsa bunun sadece “seksten” ibaret olduğunu bilmelisiniz ve öyle olduğunu belli etmelisiniz.

Seksten sonra onunla uyanmayın hatta mümkünse hiç uyumayın: Seks arkadaşlığının en önemli kurallarından birisi de onunla beraber uyumamaktır. Kalkın ve birlikte film izleyin, başka arkadaşlarınızla görüşün ya da dedikodu yapın.
Böylece ertesi sabah garip duygularla, ne yapacağınızı bilemediğiniz bir sabaha uyanmazsınız.

Yen ilişkilere kapılarınızı açın ama bir şartla: Seks arkadaşınızın olması başkalarıyla çıkamayacağınız anlamına gelmiyor. Belki birkaç buluşmaya kadar bunu açıklamanıza gerek yok ama diğer tarafla ilişkiniz ciddileşirse seks arkadaşınıza bunu söyleyerek, ilişkinizi bitirebilirsiniz.

Kıskanmayın: Sizin başkalarıyla buluşup flört etmeniz ne kadar normalse arkdaşınızın da başka biri ile seks yapması gayet normal. Böyle bir durumda arkadaşınıza kıskançlık yapma hakkınız yok. Çünkü sizin ilişkinizin tek amacı “eğlenmek.”

Herkese kondom: Arkadaşlıkta, sekste en önemli şey güvendir. O yüzden hem sağlığınız hem de sizi şok edecek olası haberlere karşı prezervatif kullanmayı unutmayın.

Peki ‘sevişip arkadaş kalmak mümkün mü?’

Dipnot Tablet olarak bu işi ustasına, Türkiye’nin bir numaralı ismi Dr. Haydar Dümen’e sorduk. Gerçekten ilginç bir cevap aldık. Haydar Bey’in konuya bakış açısı farklı:

Röportaj: Çağla Gillis