Sevgililer Günü’nde iki kişilik ev partisi olur mu?

Çarşamba, 12 Şubat 2014 17:42

14 Şubat’ın yaklaştığı şu günlerde en çok rahat ettiğiniz yerde yani evinizde sevgilinize bir sürpriz Sevgililer Günü partisi yapmayı hiç düşündünüz mü? Hem de 2 kişilik bir parti…

Elçin Onat, özel günler için kutlama konsepti geliştirme ve uygulama hizmeti sunuyor. İki kişilik romantik bir parti için Sevgililer Günü’nde özel bir konsept geliştirmiş. Çiftlerin burç ve kişilik özelliklerine göre ev partisinde kullanacağı görsel ve işlevsel malzemeleri belirliyor ve çiftlerin zihinlerde özel bir tat bırakacak biçimde bir görsel şölen sunuyor.

Artık siz ve sevgiliniz için sıradanlaşan 14 Şubat kutlamaları yerine, evinizde iki kişilik özel bir partiye ne dersiniz?

1. Bu işlere nasıl bulaştınız?

Özel günlere yönelik olarak konsept geliştirme çalışmalarımın ilk tohumlarını çocukluk yıllarında atmaya başladım. Annemin yemek tarifi dergilerinden beğendiğim görselleri kesip yapıştırarak yepyeni tasarıma sahip dergiler hazırlıyordum. Çocukluğumda eğlenmek amacıyla yaptığım çalışmalar zamanla özel günlere ilişkin konseptler yaratmak şeklinde gelişti.

2. Özel günlerinizde dair her şeyi en ince detayına kadar düşünüyor ve ortaya ilginç şeyler çıkartıyorsunuz. Bu renkli dünya nereden geliyor?

ElçinOnatÇok güçlü bir hayalgücüne ve görsel hafızaya sahibim. Yaratıcı, detaylara önem veren ve mükemmeliyetçi bir kişiliğim var. Ayrıca meraklı bir yapıya sahibim. Farklı ve özel konseptler geliştirebilmenin en büyük sırrı yenilikleri takip etmek ve araştırmak. Özellikle yurtdışında gerçekleştirilen işleri inceliyorum. Avrupa’da özel günlere çok daha fazla önem veriliyor. Dolayısıyla bu alanda Türkiye’den çok daha ilerideler. Ayrıca yabancı blogları ve dergileri takip ediyorum. Vakit buldukça workshoplara katılıyorum. En büyük ilham kaynağım ise doğa.

3. Parti demek kalabalık demek oysaki siz iki kişilik partiden bahsediyorsunuz? İki kişilik ev partisi olur mu gerçekten?

Parti deyince aklımıza hep kalabalık bir ortam geliyor. Ancak iki kişilik parti önce sevgilizle birlikte yiyeceğiniz güzel bir yemek ve ardından romantik bir müzikle dans şeklinde sürdürülebilir. Geceyi ise çiftlerin birbirine masaj yapmasıyla sonlandırabiliriz. Önemli olan atmosferi yaratabilmek ve bu da detaylarda gizli.

4. Bu yılın Sevgililer Günü tasarımlarının odağına hangi renk ve kavramlar hakim olacak?

Sonbahar-Kış sezonunda öne çıkan renk şarap kırmızısı oldu. Bunun yansımasını sevgililer gününde de göreceğiz. Klasik kırmızının yerini şarap rengi alacak. Bu kışkırtıcı renk sevenlerin kalbini fethedecek.

5. Biliyoruz ki bayanlar mum ışığından, kırmızı güller ve kalpli figürlerden hoşlanır. Peki ya erkekler nelerden hoşlanır?

Erkekler kadınlar kadar romantik olmasalar da onlara özgü olduğunu hissettirdiğiniz her şeyle kalplerini fethedebilirsiniz. Bu noktada sevdiğiniz erkeğin beğenisine hitap etmeniz gerekiyor. Fanatiği olduğu takımın maçına 2 kişilik bilet almak, en sevdiği yemeği kendi ellerinizle pişirmek bile onları mutlu etmeye yetecektir.

6. Akıllardan çıkmayan bir sevgililer günü geçirmek için ne yapılmalı?

Önemli olan sevdiğiniz kişiye duygularınızı ifade edebilmek ve onun özel olduğunu hissettirebilmek. Bunun çok çeşitli yöntemleri var. Öncelikle sevgilinizi çok iyi tanımanız ve nelerden hoşalndığını bimeniz gerekiyor. Genç ve çiçeği burnunda çiftler henüz tanıma aşamasını tamamlamadığı için bu konuda kendilerine çeşitli sorularla yardımcı oluyorum. Ortaya çıkan beğenilere göre de farklı konseptler yaratıyorum.

Derya Demir (@DDeryademir)

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ İNDİRMEK İÇİN