“Sertifika programları kariyer değişimleri için bir araç”

Pazartesi, 6 Mayıs 2013 00:12

Eğitimi ve öğrenmeyi bir hayat boyu yaşatan programların incelendiği Öğrenmenin Yaşı Yok canlı yayınında bu hafta, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Bilal Kalyoncu ile Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Müdürü Serdar Dinler, üniversitelerin eğitim programlarını anlattı.

Geçmişten günümüze eğitimin de birçok şey gibi değiştiğini ve şekillendiğini söyleyen Serdar Dinler, her yaştan insanın istediği işe yönelmesi için bu programların bir fırsat olduğunu söyledi.

Kariyer değişiminin son zamanlarda revaçta olduğunu söyleyen Feride Doğan, eskiden bitirdiğiniz üniversitedeki bölümünüz ile ilgili bir işte veya bir şekilde başladığını bir işte devam ettiğinizi, kariyerinizi şekillendirmenin çok daha zor olduğunu söyledi.

Eğitim merkezlerinin üniversitelerin ağır eğitiminden farklı olduğunu söyleyen Bilal Kalyoncu, kişilerin meraklarına göre aldıkları eğitimlerin bir araç olduğunu, bu eğitimlerin kalite standartlarını da beraberinde getirdiğini söyledi.

Siz de Dipnot.tv’nin canlı yayınlarına katılıp merak ettiklerinizi sorabilir, düşüncelerinizi canlı yayında paylaşabilirsiniz! Bunun için Dipnot.tv’nin Google Plus sayfasını takip ettikten sonra, canlı yayın sırasında paylaşacağımız linklere tıklayarak katılabilirsiniz!

Hangout Nasıl Yapılır2 Yatay