#Selfie şarkısı ile listeleri kasıp kavuran The Chainsmokers: ‘Mesajımız filan yok, düşün yakamızdan’

Pazartesi, 28 Nisan 2014 14:17

New York’lu DJ’ler Andrew Taggart ve Alex Pall’in single’ları #Selfie müzik listelerinde hızla yükselmeye devam ediyor. İkili seri olarak ürettikleri remixler ile New York’ta ün yapmıştı, ancak #Selfie şarkısı ile tüm dünyada tanınır oldular ve kariyerlerinde bambaşka bir sayfa açıldı. iTünes ve Spotify listelerinde hızla yükeselen #Selfie’nin videosu ise You Tube’da 84 milyon defa izlendi.

MTV televizyonuna verdikleri bir röportajda Andrew ve Alex şarkının ne alama geldiği sorusuna şöyle yanıt veriyor: “Mesaj filan yok. Aptalca ya da akıllıca bir fikir de olabilir. İnsanların “Toplum üzerinde etkisi nedir?” şeklindeki soruları komik. Biz ne bilelim? Şarkıyı zaten 1 saatte yaptık. Düşün yakamızdan!”

The Chainsmokers şarkının olduğu gibi kabul edilmesini istiyor ve “Bu şarkı bir hiciv ürünü. Komik ve eğlenceli, muhtemelen bu yüzden tuttu” diyorlar. İkili #Selfie hitlerinin ardından daha nitelikli işler yapmak istiyorlar. MTV’nin yakından takip ettiği sanatçılar listesine giren The Chainsmokers gurubu Tiëstö ve Steve Aoki gibi dev isimlerden de destek aldıklarını anlatıyorlar. Bundan sonraki işlerinin de yine güncel hayata dair ancak bu defa şaka olmayan bir iş olacağını söylüyorlar.

İşte tüm dünyada bir numara olan o şarkı, #Selfie: