Selfie ile kimlik doğrulama dönemi geliyor

Çarşamba, 24 Şubat 2016 09:50

MasterCard, Barselona’da düzenlenen Dünya Mobil Kongresi kapsamındaki etkinliklerinde büyük ilgi görüyor. MasterCard Dünya Mobil Kongresi’nde düzenlediği etkinlikte selfie ile kimlik doğrulama sistemini tanıttı.

MasterCard henüz deneme aşamasında olan sistemde, çevrim iç ortamlarda yapacakları alışverişlerde selfie ile güvenlik kontrolünü devreye sokulacak. Şirket önümüzdeki yıl belirli ülkelerde bu özelliği başlatacaklarını da açıkladı.

shutterstock_254832607

Akıllı telefon ve tabletlerinizle gerçekleştirebileceğiniz uygulamada, uygulamayı indiren müşteriler ödeme yapacakları zaman kart bilgilerini girecekler, ardından cihazı yüzüne doğru tutup gözlerini kırpacaklar.

MasterCard yaptığı açıklamada herhangi bir güvenlik açığı olmaması açısından oldukça sıkı çalıştıklarını da vurguladı. Sistem ile aynı zamanda aldığınız ürün veya kargoyu takip etmeniz de mümkün.

Master Card kimlik doğrulama konusunda önemli çalışmalarını sürdürmeye devam edeceklerini de açıkladı. Özellikle kalp atışları ile ilgili çalışmaları yakın geleceğin teknolojisi için şimdiden büyük heyecan uyandırıyor.