Seks skandalı yetkilileri harekete geçirdi

Cuma, 11 Temmuz 2014 12:16

İspanya’nın Mallorca Adası’nda geçen hafta 18 yaşındaki bir genç kadının bir barda 24 erkeğe oral seks yaparken çekilen görüntülerinin ortaya çıkmasının yankıları sürüyor.

Bedava alkol karşılığında böyle bir şey yaptığı belirtilen Kuzey İrlandalı kadının ailesi, kızlarını affederken; olayın gerçekleştiği Magaluf beldesinin bağlı olduğu Caliva kasabasında benzer vakaların yaşanmaması için yasal düzenlemeler yapıldı.

Mallorca merkezli ‘Carnage Magalluf’ isimli şirketin düzenlediği bir parti sırasında gerçekleştiği tahmin edilen olayın hemen ardından gerekli soruşturmaların başlatılması için polise talimat veren Calvia Belediye Başkanı Manuel Onieva, kasabadaki barlarda bu tip partiler organize eden firmalara yönelik daha sıkı kontroller yapılabilmesi için yerel yönetime daha fazla yetki veren bir yasanın yürürlüğe sokulduğunu söyledi.

Mallorcalı yetkililerin de İspanya Turizm Bakanlığı ve İngiltere’nin Madrid Büyükelçiliği ile temasa geçerek, adanın imajını düzeltmek için atılabilecek adımları ele aldığı belirtildi. Yetkililerin özellikle aileleri Magaluf´un sadece seks ve ucuz alkolden ibaret olmadığına ikna etmek istedikleri ifade edildi.

Mallorca Adası’nı da kapsayan Balear Adaları hükümetinin sözcüsü Nuria Riera da görüntülerin ortaya çıkmasının ardından bu tür olayların tekrarlanmaması için ‘ne gerekiyorsa yapacaklarına’ dair söz vermişti.

Tüm dünyada büyük yankı uyandıran yaklaşık 2.5 dakikalık videonun, barların genç kadınları bedava alkol karşılığında seks aktivitelerine teşvik ettiği ‘mamading’ adlı oyun sırasında çekildiği düşünülüyor.

Kaynak: DHA