“Sayın savcı, onu affedin” Ronaldo’dan hayranı için mektup!

Pazartesi, 7 Ekim 2013 11:21

130510_ronaldoo.hlargeReal Madrid ile Chelsea arasında 8 Ağustos 2013 tarihinde oynana Uluslararası Şampiyonluk Kupası maçında sahaya atlayan Kanadalı göçmen Ronald Gjoka, süper yıldız Cristiano Ronaldo sayesinde sınır dışı olmaktan kurtulabilir.

ABD’nin Miami kentinde oynanan maçta sahaya girerek Ronaldo’ya sarılan Kanadalı göçmen Gjoka, izinsiz giriş ve ahlaka aykırı davarnış suçlamalarından gözaltına alınmıştı. Gjoka’nın, suçlu bulunması halinde hapse atılması, hatta sınır dışı edilmesi söz konusu.

Gjoka’ya saha içinde sarılan, hatta sohbet eden Ronaldo, hayranını uzaklaştırmak isteyen görevlilerden de sert davranmalarını istemişti.

‘BİR ETKİSİ OLMAYACAK’

SkySports’un haberine göre, sınır dışı edilme tehlikesi yaşayan hayranı için ABD’li savcılara mektup gönderen Portekizli yıldız, ‘Gjoka’nın agresif bir davranış sergilemediğini ve ceza almasını istemediğini’ belirtti. Ronaldo, toplum ve ahlak düzeninin korunması için uygulanan kuralları çok iyi anladığını ancak Gjoka’nın yargılandığı suçlardan aklanmasını istediğini ifade etti.

Ronaldo’nun mektubu, Gjoka’nın avukatının kendi avukatlarıyla temasa geçmesinin ardından gönderdiği öğrenildi.

Miami’deki savcılık bürosu adına açıklama yapan Terry Gonzalez Chavez, “Ronaldo’nun mektubu çok anlamlı ve açık ancak duruşma üzerinde bir etkisi olmayacak” dedi. Maçın oynandığı Sun Life Stadium yetkilileri de kuralların ‘katılımcıları korumak için zorunlu olduğunu’ belirtti.

ntvmsnbc.com

Tags