Savcı, bir polis memurunun tutuklanmasını istedi

Pazartesi, 3 Şubat 2014 22:28

Ali İsmail Korkmaz davasında Korkmaz ailesinin avukatları, sanık anlatımlarında tutuksuz polis Yalçın Akbulut’un da katılan olduğunun ortaya çıktığını savundu. Savcı, Akbulut’un tutuklanmasını talep etti.

SALDOĞAN VE AKBULUT İŞARET EDİLDİ

Sanıkların bir kısmı Ali İsmail Korkmaz’ı görmediklerini söylerken, bir kısmı da “Ayağımla dürttüm, vurmadım”, “Ayağına vurdum” gibi ifadelerde bulundu. Kimi ifadelerde sanık Mevlüt Saldoğan ve Yalçın Akbulut işaret edildi.

“İFADELERLE NET ŞEKİLDE BELLİ, AKBULUT’TA OLAYA KATILMIŞTIR”

Sanıkların sorgusu ve Korkmaz ailesinin ifadelerinin ardından söz alan Korkmaz ailesi avukatları tutuksuz polis sanıkların da tutuklanmasını talep etti. Avukat Ayhan Erdoğan “Sanık anlatımları polis Yalçın Akbulut’un da katılan olduğunu ortaya çıkardı. Burada net ifadelerle belirttiler.” dedi.

SAVCI TUTUKLAMA TALEP ETTİ

Savcı, Korkmaz ailesinin avukatlarının ‘menfaat çatışması’ olduğundan her sanığa bir avukat atanması talebi yönünde mütalaa verdi ve tutuksuz polis sanık Yalçın Akbulut’un tutuklanmasını talep etti.

AVUKATLAR KORKMAZ’IN İLAÇLARINA DİKKAT ÇEKTİLER

Sanıklar, tutuksuz yargılanma talebinde bulundu. Sanık avukatları görüntülerde darp edilen kişinin Ali İsmail olup olmadığının belirlenmediğini söyledi, Ali İsmail’in kullandığı ilaçlara dikkat çekti.