Savaş toplantısında poker oynadı

Çarşamba, 4 Eylül 2013 14:11

fft16_mf1629923ABD’li Senatör John McCain’in, Senato Dış İlişkiler Komitesi’nde Suriye’ye müdahale konusu görüşülürken akıllı telefonu ile poker oynadığı görüldü.

Washington Post gazetesinin yayınladığı habere göre, Amerika Senatörü John McCain Senato Dış İlişkiler Komitesi’nde Suriye ’ye saldırı konusu görüşülürken iPhone ile poker oynadı. Gazete , McCain’in poker oynarken çekilmiş fotoğrafını da haberle birlikte yayınladı.

TWİTTER HESABINDAN DA MESAJ YAYINLADI

mccain-foreign-money.jpeg-1280x960Cumhuriyetçi Senatör McCain fotoğrafın yayınlanmasının ardından Twitter’daki hesabında, “Skandal! 3 saatten fazla süren Senato’daki oturumda iPhone ile oyun oynarken yakalandım. En kötüsü ise oynadığım oyunu kaybettim” mesajını yayınlamasıyla ise şaşkınlık yarattı.

McCain daha önce ABD Kongresi’nin ABD Başkanı Barack Obama’nın Suriye’ye askeri operasyon gerçekleştirmesini desteklemeyi reddetme kararının Washington için bir felaket olacağını belirtmişti. Senatör Suriye’ye yönelik sınırlı askeri operasyonun durumu değiştirmek ve düzeltmek için yeterli olmadığını düşünüyor. O Suriye hükümet güçlerinin askeri altyapısını çökertmeyi öneriyor.