Sarıgül: İstanbul’daki tüm oylar yeniden sayılmalıdır

Salı, 1 Nisan 2014 13:28

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül bir basın toplantısı yaparak İstanbul’da oy sayımının yeniden yapılmasını talep etti.

İşte Mustafa Sarıgül’ün konuşmasından satır başları:

Türkiye genelinde tüm sandıklar şaibelidir. İstanbul’da önde görülen siyasi partiye çağrı yapıyorum. İstanbulluların sonuçları iç huzuruyla, gönül huzuruyla kabul edebilmesi için gelin oylar yeniden sayılsın.

Başbakan’ın televizyonları, gazeteleri arayarak şahsıma sansür uyguladı. Kendisi onlarca televizyonda saatlerce konuşurken bizi engelledi. Sosyal medya yasaklandı. Twitter’ı yasaklayarak Türkiye’yi dünyadan kopardı. Pankartlarımız yırtıldı. Seçim otobüslerimize saldırı yapıldı. Yalan SMS’lerle kamuoyunu yanılttılar.

Böylesine antidemokratik ortamda seçime girdik. Benzer iddialar devam ediyor. Elektrikler kesildi, oylar ortada dolaştı. Sandıkları korumak için binlerce arkadaşımızla halen devam ediyoruz. Sonuç ne olursa olsun bir tek oyun bile çalınması kara bir lekedir.

Seçim öncesinde uluslararası gözlemci talep etmemizin haklılığı ortaya çıktı.

Bizi oylarıyla destekleyen tüm yurttaşlarımıza, sandık gönüllülerimize şu sözü veriyorum: hak ve hukuk arayışımız, demokrasi mücadelemiz daha yoğun olarak devam edecektir. Türkiye sahipsiz değildir. Yurttaşlarımız seçim oyunlarına teslim edilemeyecek kadar değerlidir.

Birleşe birleşe, çalışa çalışa kazanacağız.

Yarın saat 12’de Sayın Kılıçdaoğlu’na seçimlerle ilgili detaylı bir sunum yapacağım.

İktidar partisi kendine güveniyorsa, bizim müracaatımıza destek versin ve İstanbul’da oylar yeniden sayılsın.

Şaibe yok diyorsanız korkacak bir şeyiniz de yoktur.