Sarıgül: Erdoğan artık dünya lideridir

Perşembe, 7 Kasım 2013 10:15
070720131431040843357

Uzun süren tartışmaların ardından CHP ‘ye dönen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, katıldığı bir radyo programında partiye dönüş sürecini ve belediye başkan adaylığını değerlendirdi.

“SARIGÜL CHP MEKTEBİNİN BİR TALEBESİDİR”

Sosyal medyada çokça konuşulan “Sarıgül mü CHP’ye katıldı, CHP mi Sarıgül’e katıldı? sorusana Mustafa Sarıgül, “CHP önemli bir kurum, Sarıgül CHP mektebinin bir talebesi, Sarıgül CHP’ye 1975 yılında katıldı.” diyen Sarıgül “Sadece geçmiş dönemde ihraç edildiğim için 8.5 yıllık bir ara oldu ama mutlu sonlandı. CHP bir kurumdur ve kişiler o kuruma katılır, bundan da şeref duyar. 9 Kasım’da Allah’ım izin verirse, Ankara’da CHP Genel Merkezi önünde olacağız. Bunu söyleyen basın mensubu arkadaşlarıma saygılarımı sunuyorum, o bir detaydır, önemli olan bu katılımın Türkiye ‘ye neler katacağıdır. Buna bakmak lazım.” şeklinde cevap verdi.

“ESKİDEN YUMRUĞUMU MASAYA VURUYORDUM”

Dönüşünün oylandığı Parti Meclisi’nde ‘ihracın kaldırılması’ ifadesinin yerine ‘af talebi’ yazılmasını da değerlendiren Sarıgül, “Yeni bir sayfanın açıldığını, suç işleyecek bir şey yapmadığını söyleyen Sarıgül “Eskiden yumruğumu kaldırdığım zaman masaya vuruyordum, şimdi cebime geri sokuyorum. Bunu öğrendim zaman geçtikçe. 44 arkadaşım olumlu kullandı, 10 arkadaşım olumlu kullanmadı, o kardeşlerimizi de ikna edeceğiz inşallah.” dedi.

“ERDOĞAN ARTIK DÜNYA LİDERİDİR”

“Diyelim ki aday oldunuz ve seçimi kazandınız, İBB başkanı oldunuz. Başbakan ülkeyi yönetiyor, AK Parti hükümeti var. İstanbul’da işler aksar gibi durum olur mu? Şişli’deki belediye başkanlığı döneminizde böyle bir aksama yaşadınız mı?” sorusuna ise Sarıgül şöyle cevap verdi: “Ben 14.5 yıldır belediye başkanıyım, uzun yıllardan beri AK Parti ile çalışıyorum. Sayın Başbakan dünya lideri artık, İstanbulla ilgilenmez. Bu zaten doğru bir şey değil.”