SanDisk 275 MB/sn transfer hızına sahip micro SD kartını Dünya Mobil Kongresi’nde tanıttı

Pazartesi, 22 Şubat 2016 16:56

SanDisk,  türünün en hızlı depolama çözümünü sağlamayı amaçlayan  yeni microSD kartını Dünya Mobil Kongresi’nde görücüye çıkardı.

Extreme PRO microSDXC UHS-II isimli yeni hafıza kartı, özellikle yüksek kapasite ve hızlı veri transferi ihtiyacı olan ürünler için geliştirildi. Yüksek kapasitedeki verilerini en hızlı şekilde transfer etmeyi amaçlayan ürünler,  Extreme PRO microSDXC UHS-II hafıza kartıyla artık daha kısa sürede işlemlerini gerçekleştirebilecek.

SanDisk ürün pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı Dinesh Bahal, “Aksiyon kameraları günümüzde dijital görüntüleme alanında en hızlı gelişen segmentken, İHA’lar (insansız hava aracı-Drone) giderek daha da çok rağbet görüyor ve insanların daha yüksek kapasiteli, daha kaliteli 4K ultra HD içerikler yakalayabilecekler fırsatlar sunuyor.Bizler bu kartı özellikle hacimleri dosyalar göndermek için daha hızlı çözümler arayan tüketiciler için tasarladık. Ve şu anda en hızlı microSd UHS-I kartımızdan neredeyse 3 kat daha hızlı olan bu ürünümüzle, içerik transferine harcanan zamanı çarpıcı bir şekilde azaltmış bulunuyoruz” dedi.

IMG_5928

Hafıza kartının 64 ve 128 GB depolama alanına sahip iki versiyonu da mevcut. Her iki versiyon da 275 MB/sn.’ye kadar yükselen veri transfer hızını kullanıcılarına sunuyor. USB 3.0 girişli bir kart okuyucusu da hafıza kartıyla birlikte sunuluyor.

Extreme PRO microSDXC UHS-II’nin 64 GB’lık versiyonunun ABD satış fiyatı 179.99 dolar olarak belirlenirken, 128 GB’lık versiyonun fiyat etiketinde 299.99 dolar yazacağı açıklandı.Hafıza kartı yılın ikinci çeyreğinde ABD’de satışta olacak.