Sanatçı ile işçi arasında çalışma farkı var mıdır?

Pazar, 17 Mart 2013 19:03

Dipnot.tv Kitap Kulübü canlı yayınında, bu hafta bir yeni, bir de eski kitap tartışıldı.

Julian Barnes’in 2011 yılında Man Booker Prize alan “Bir Son Duygusu” adlı kitabı ve Paul Lafargue’nin “Tembellik Hakkı” adlı kitabı ile ilgili olarak katılımcılar görüşlerini paylaştılar.

“Bir Son Duygusu”da insanın yaşlanma sürecinin ve bu zaman içinde yaşanan bazı pişmanlıklarının iyi bir şekilde anlatıldığına, Lafargue’nin Tembellik Hakkı adlı kitabının ise 1883′de yazılmış bir sistem eleştirisi olarak günümüzde de hala geçerliliğini koruduğundan bahsedildi. Kitapta, .çalışmak kavramı herkes için aynı mıdır sorusu ve sanatçı ile işçi arasında çalışmak kavramının gösterdiği farklılık üzerine beyin fırtınası gerçekleşti.

Dipnot.tv Kitap Kulübü iki hafta sonra 31 Mart Pazar günü yine aynı saatte (TSI 17:00) toplanacak. Bu defa İngiliz popüler yazar ve felsefeci Alain de Botton’un Ateistler için Din ve Seyahat Sanatı adlı kitapları tartışılacak.

Dipnot.tv Kitap Kulübü’ne Google Plus sayfamızı takip ederek ve canlı yayın sırasında paylaşacağımız linke tıklayarak katılabilirsiniz!

Kitap kulübümüze herkes katılabilir. Katılmak isterseniz ayrıca ildem@dipnot.tv adresine mail atabilirsiniz. Maillerinizi bekliyoruz!

Hangout Nasıl Yapılır2 Yatay