‘Sanal Gerçeklik Sonumuzu Mu Getirecek?’ kapağı ile Dipnot Tablet’in 184. sayısı çıktı

Cuma, 26 Eylül 2014 17:03

Dipnot Tablet’in 184. sayısı yine gündem yaratacak. Dipnot Tablet’in yeni sayısı ‘Sanal Gerçeklik Sonumuzu Mu Getirecek?’ kapağı ile çıktı.

Kapak1

Sanal Gerçeklik kavramı artık hayatımıza girmeye başladı. Mart ayında satışı sunulacak Oculus Rift gözlüğü ile artık oyun oynamak çok daha farklı bir deneyim. Sizi oyunun tam göbeğine oturtan bu cihaz nedir? Hayatımızda neleri değişiterecek? Göksan Kadayıfçı Dipnot Tablet için kaleme aldı.

Oculus Rift’i Türkiye’de ilk deneyenlerden Oyungezer.com’un yöneticisi Sinan Akkol ilk deneyimleri Dipnot Tablet için kaleme aldı. Bu yazıyı kaçırmayın!

Kalebodur’la Mimarlık yine dolu dolu. Yeni Çin Ulusal Sanat Müzesi, Kırmızı ışıkta dans ettiren trafik lambaları ve çalışmalarınızı kolaylaştıracak harika tasarım ayraçlar Kalebodur ile Mimarlık’ta bu hafta Dipnot Tablet’te. Haftanın Mimarı köşesinin bu haftaki konuğu olan Alexis Şanal’ın eserleri ve hayatına dair her şey Dipnot Tablet 184. sayıda…

Sanal Gerçeklik nedir? Hayatımızda neleri değiştirecek? Dünyanın sonunu mu getirecek? 5 Soruda Sanal Gerçeklik 184. sayıda…

Türkiye’nin en iyi sinema yazarlarından Ali Arıkan, sinemada sanal gerçekliğin anlatıldığı fimleri Dipnot Tablet için listeledi. Bilimkurgu sevenler bu listeyi kaçırmayın!

Freud’un kadınlar için ileri sürdüğü ‘penis kıskançlığı’ teorisi Batı medeniyetinde yüzyıllarca kabul gördü. Aşkım Kapışmak, Freud’un kadınları nasıl hadım ettiğini Dipnot Tablet için kaleme aldı.

Mahmut Güleç’in #kitapmüzik köşesi yine çok renkli. Dipnot Tablet’in kitap müzik köşesine bakmadan haftaya başlamayın…

Sanal Gerçekliğin kullanıldığı alanlar oyunlar, tıp, mimari ve askeri eğitimlere dair videolara Dipnot Tablet’te…

Ankara’da polisle girdiği silahlı çatışmada hayatını kaybeden Bülent Aramaz’ın ölümü ve sorulmayan soruları Ali Mendillioğlu Dipnot Tablet için kaleme aldı.

Kendini zayıf ve sönük mü hissediyorsun? Funda Mentaloğlu nedenlerini ve çözümünü Dipnot Tablet için yazdı. Bu liste kaçmaz!

Bir fikir nasıl viral olur? Selin Babacan, Kristal Elma Reklam Ödülleri’nde kazananlardan C-Section kreatif direktörü Fatih Tüylüoğlu ile Dipnot Tablet için konuştu.

Gizem Merve Kaboğlu, TV kanallarının marka konumlandırması ve pazarlama stratejisini Dipnot Tablet için yazdı.

İstanbul’un en sıradışı evliliği geçtiğimiz hafta gerçekleşti. Türkiye’nin yasal olmayan ilk eşcinsel düğünü yapıldı. Rabia Çelik yeni evli çiftle Dipnot Tablet için konuştuk.

Emma Watson bu hafta BM’de yaptığı feminizm konuşması ile tüm dünyayı kendine hayran bıraktı. Feminizm geri mi dönüyor? İldem Wilson konuşmanın satıraralarını kaleme aldı.

Kobani’de insanlık dramı yaşanıyor. Kobani’de neler oluyor? Hepsi Dipnot Tablet 184. sayıda..

Spor bir moda mı? Barış Çunguroğlu Bukelamun Türkler’i ve spora nasıl yaklaştıklarını Dipnot Tablet için yazdı.

Hippiler Geri Döndü. Yağmur Bilmez, Milano Moda Haftası’na dair tüm detaylar Dipnot Tablet’te…

Cenk Özyılmaz, Çörek Otu Yağını ve faydalarını Dipnot Tablet 184. sayıda…

Aslı Göknar’ın hazırladığı ‘Seyahat köşemize’ mutlaka göz atmalısınız. Sizi bu hafta ‘Dünyanın Başkenti: Londra’ya götürüyoruz.

Bu hafta oturmak yok! Bu ayın en çok ses getirecek konser ve sergi programı yeni sayımızdan takip edebilirsiniz.

LookCloser köşemizde, zerafetin simgesi Cora Emmanuel var.

“İyi de gökyüzünde saklı, kötü de” Gökyüzü Halleri’nde Derya Demir burçlarınızı yorumladı.

Dipnot Tablet 184. sayısını indirmek için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play