SALT’ta bu hafta: İtalyan adası Capri’den gezici fotoğraf sergisi

Pazartesi, 15 Aralık 2014 10:59

Capri Trend adlı gezici fotoğraf sergisi, SALT Beyoğlu’ndaki Forum’da 20 Aralık tarihinde başlıyor, sergi 25 Ocak 2015′e kadar devam edecek. 

Özel bir İtalyan vakfı olan Fondazione Capri, Mart 2014’ten bu yana Bermuda, Bakü, Johannesburg ve Mexico City’de gerçekleştirdiği Capri Trend adlı gezici fotoğraf sergisini SALT’ın ev sahipliğinde İstanbul’a getiriyor. Capri Adası’nın sahip olduğu değerleri dünyanın farklı yerlerinde sunmayı amaçlayan sergideki fotoğraflar, Olivo Barbieri, Maurizio Galimberti, Francesco Jodice, Irene Kung ve Ferdinando Scianna’nin objektifinden Capri ruhunu yansıtarak bu benzersiz coğrafyanın görkemine tanıklık ediyor. Küratör Denis Curti’nin seçkisi olan sergide, her sanatçının adanın kültürel tarihi ve doğal güzelliklerine güncel bir ithaf niteliğindeki beşer fotoğrafı bulunuyor.

Fondazione Capri, aralarında yerel yetkililer ve girişimcilerin de bulunduğu bir grup tarafından, Capri Adası’nın kültürünü tanıtma, mimari ve doğal mirasına değer kazandırma amacıyla 2009’da kurulmuştur. Fotoğrafçılığı teşvik eden projeler yürüten kurum, 2010’dan bu yana her yıl, İtalya’nın tanınmış fotoğrafçılarının işlerini bir araya getiren bir fotoğraf festivali düzenlemektedir. Bu fotoğraflar, son beş yıl içerisinde Capri, Villa Lysis’te yer alan tarihî Certosa di San Giacomo Manastırı ile Casa Rossa’da sergilenmiştir.

20 Aralık 2014-25 Ocak 2015 tarihlerinde SALT Beyoğlu’ndaki Forum’da yer alacak olan Capri Trend sergisine şimdiye kadar şu kurumlar ev sahipliği yaptı: Masterworks Museum of Bermuda, Hamilton, Bermuda (7-26 Mart 2014); MIM, Bakü, Azerbaycan (26 Nisan-31 Mayıs 2014); Nirox Foundation, Johannesburg, Güney Afrika (13 Temmuz-7 Ağustos 2014); Centro Cultural Pedregal, Mexico City, Meksika (18 Eylül-13 Kasım 2014).

Dipnot Tablet’in 195. sayısını indirmek için:
TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play