SALT Galata ve SALT Ulus, 24 Mart’ta saat 22.00′ye kadar açık

Cuma, 18 Mart 2016 13:06

SALT Galata ve SALT Ulus, 24 Mart’ta saat 22.00′ye kadar açık.

SALT Galata’da gerçekleştirilecek İhtilaf Sanatı performansını izleyebilir; Osmanlı Bankası Müzesi’ni gezebilir; Robinson Crusoe 389’da özel indirimden yararlanabilirsiniz.

 

24 Mart Uzun Perşembe programı:

SALT Galata

Kat 1

Performans: İhtilaf Sanatı

Işıl Eğrikavuk, anlaşamama, fikir ayrılığı, farklı görüşlerin neden olduğu tartışma ve uyuşmazlık olarak tanımlanan ihtilaf kavramından hareketle performansında şu soruları tartışmaya açmayı amaçlıyor:

İhtilafı kabullenerek makul hâle getirmek mümkün müdür? Bir çatışmada olumsuz da olsa bir sonuca ulaşılıp bundan yarar sağlanabilir mi? Yahut ihtilaf, hiddet ve kargaşaya mı eş değerdir?

SALT Galata’nın birinci katını bir müzakere alanına dönüştürecek olan performansın başlangıcında bir grup katılımcıları karşılayacak. Bu grubun konuşma ve beden hareketleri sanatçı tarafından, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde fotoğraflanan tartışmalar ile Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nun arşiv kayıtlarından alıntı diyaloglardan esinle kurgulandı. Performans boyunca grubun sahnelediği bir dizi uzlaşma ve ihtilaf temelinde katılımcılardan, yukarıdaki soruları hem bireysel olarak hem de bir arada değerlendirmeleri istenecek.

 

SALT Araştırma saat 20.00’ye kadar açık.

Osmanlı Bankası Müzesi saat 22.00’ye kadar açık.

 

Ihtilaf Sanati_Art of Disagreement_1jpg
Fotoğraf: Cemil Batur Gökçeer, SALT Ulus, 2015
 -

 

SALT Ulus

Sergi: Cümleden öteye bir şehir vardı

BasimMagdy

Fotoğraf: Basim Magdy

The Stars Were Aligned for a Day of World Domination [Yıldızlar Bir Günlük Dünya Egemenliğine Göre Konumlanmıştı], 2015