SALT Beyoğlu’nda Perşembe Sineması “Her Film Bir Şehir”

Salı, 7 Nisan 2015 14:32

SALT Beyoğlu’nda Garanti Mortgage desteğiyle gerçekleşen Perşembe Sineması kapsamındaki “Her Film Bir Şehir” programı, 9  Nisan’da Xích Lô [Bisikletli] ve 16 Nisan’da Truck Farm [Kamyonet Tarlası] ile devam ediyor.

09 Nisan, 19.00

Xích Lô [Bisikletli] (1995)

Bisiklet taksi sürücüsü bir genç, Ho Chi Minh’in kalabalık sokaklarında yolcu taşıyarak iki kız kardeşi ve dedesini kıt kanaat geçindirmeye çalışmaktadır. Bisiklet taksisi bir çete tarafından çalınınca, yolu bu yoz ve vahşi şehrin ürkütücü ve tekinsiz mahallelerine düşer. Kolay paranın çekiciliğine kapılan genç, sessiz ve karizmatik Poet’in yönetimindeki suç yuvasında derinlere saplanmaya başlar. Tıpkı kendisi gibi, gizemli Poet’in etkisi altına girip onu memnun etmek için fahişeliğe başlayan ablası gibi.

Saygon sokaklarında hayatın zorlukları üzerine kurulu Xích Lô [Bisikletli], 52. Venedik Film Festivali’nde “Altın Ayı” (1995) ödülüne layık görüldü


Truck Farm - Image 116 Nisan, 19.00

Truck Farm [Kamyonet Tarlası] (2011)

Truck Farm [Kamyonet Tarlası], yeni kuşak sıra dışı şehir çiftçilerinin hikâyesini anlatır. Film, birbirinden ilginç şehir çiftliklerini tanımak ve Amerika’nın en büyük şehrinin kendini doyurmayı öğrenip öğrenemeyeceğini görmek üzere New York’un dört bir yanına uzanır. Ciddi miktarda bilimsel açıklamanın ciddi miktarda budalalıkla harmanlandığı film, izleyicileri, şehir tarımının geleceğini ve sürdürülebilirliğin gerçekten sürdürülebilir olması için bir parça çılgınlığa ihtiyaç olup olmadığını düşünmeye davet eder.

Bilinen ilk kamyonet tarlasının sahibi Ian Cheney’nin macerası, bu filmde şehir tarımına dair bulaşıcı bir müzikale dönüşür.

 

Gösterimler ücretsizdir. Rezervasyon yapılmamaktadır. Olası program değişikliklerinden haberdar olmak için saltonline.org ve SALT Online Facebook sayfasını takip edebilirsiniz. 

Dipnot Tablet’in 211. sayısını indirmek için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play

 

 

Tags