Salih Uçan yeni bir Arda Turan olur mu?

Pazartesi, 18 Mart 2013 16:11

Dipnot.tv canlı yayınlarından Açık Futbol programında, Türk futbolunun kendi yıldızlarını yaratıp yaratamayacağı ve ligin zirve yarışında takımların neler yapabileceği konuşuldu.

Salih Uçan’ın Türk futbolu için çok önemli bir kazanç olduğunu söyleyen Serdar Dinler, Salih’in yurt dışında büyük takımlarda oynayabilecek kapasitede olduğunu ve onu keşfedenlerin Türk futboluna çok şey kattığını söyledi.

Salih’in yaşına göre çok karakterli bir oyun ortaya çıkardığını söyleyen Totemspor ve Vatan Gazetesi Spor Yazarı Figen Civan, Salih ile beraber Oğuzhan Özyakup’un rahat oyunlarının kendi oyun tarzlarını ortaya çıkarma konusunda etkili söyledi. Futbolcuların drama dersleri alması gerektiğini de söyleyen Figen Civan, oyuncuların vücut dillerinin rakip futbolcuya karşı avantaj sağlayacak şekilde olması gerektiğini, futbolcuların 3. gözü olması halinde Real Madrid gibi eşleşmelerden daha az çekineceğimizi söyledi.

Salih’in geçirmesi gereken en önemli sürecin, ileride yaşayacağı inişli çıkışlı süreç olduğunu söyleyen Levent Koç, böyle zamanlarda Salih’in yanında durulması gerektiğini, klasikleşen aşağılama veya azarlama hareketlerinden kaçınmamız gerektiğini söyledi.

Dipnot.tv Açık Futbol programına siz de katılabilir, görüşlerinizi ve izlenimlerinizi canlı yayında paylaşabilirsiniz.

Bunun için Dipnot.tv’nin Google Plus sayfasını takip edebilir, yayın sırasında paylaşacağımız linke tıklayıp canlı yayına katılabilirsiniz!

hangout-nasıl-yapılır-yatay