Şaka değil gerçekmiş! Kız yurdunda erkek alarmı!

Çarşamba, 3 Nisan 2013 10:58

fft64_mf1397973Ordu’da kız öğrenci yurduna girdiği iddia edilen bir kişinin gözaltına alındı. Konuyla ilgili açıklama yapan Vali, basında 1 Nisan şakası sanılan olay için ‘Olay şaka değil. Gerçekten girmiş’ dedi.

Ordu Lisesi Ayşen Özyeğin Kız Öğrenci Yurduna girdiği iddia edilen bir kişi gözaltına alındı.

Ordu Valisi Orhan Düzgün, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ordu Lisesi Ayşen Özyeğin Kız Öğrenci Yurduna geçen hafta sonu gece saatlerinde bir erkeğin girdiğini belirterek,”Kızlarımızdan biri fark ediyor. Bunun üzerine şahıs oradan kaçıyor. Anlaşıldığı kadarıyla öğrencilere bir müdahale etme söz konusu değil. Adli ve idari tahkikat başlattık” dedi.

Olayın bazı basın organlarında 1 Nisan şakası olarak aksettirildiğini anlatan Vali Düzgün, ”Emniyet Müdürlüğümüz yaptığı çalışma sonucu olayın şaka değil, gerçek olduğunu tespit etti. Çünkü yurtta bulunan çocuklarımız karanlık olduğu için zanlının cinsiyeti hakkında bile tespitte bulunamamışlardı. Zanlı çocukların telefonundan kendi telefonunu aramış daha sonra muhtemelen ertesi günü siz gece beni aradınız diyerek arkadaşlık yapma teklifinde bulunacaktı. Gözaltına alınan 27 yaşındaki zanlının sabıkası olduğu belirlendi” diye konuştu.