“Sahaya atladık çünkü…” Serbest bırakılan taraftarlar konuştu

Pazartesi, 23 Eylül 2013 10:45

220920132230429875126Beşiktaş ile Galatasaray arasında oynanan ve tamamlanamayan derbi maçta, 67 kişi gözaltına alındı. Polis karakoluna götürülen 12′si çocuk 67 kişi daha sonra serbest bırakıldı.

Spor Toto Süper Lig’in 5. haftasında oynanan Beşiktaş-Galatasaray derbisi, siyah beyazlı taraftarların sahaya girmesi ve çıkan olaylar nedeniyle tatil edildi.

Olaylar nedeniyle 67 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler, Başakşehir Polis Merkezi’nde ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.

Öte yandan iki takım da uzun süre statta bekletildi. Maçın ardından, Beşiktaş kafilesi 2, Galatasaray kafilesi ise 2,5 saatlik bekleyişin ardından Atatürk Olimpiyat Stadı’ndan ayrıldı.

Sahaya atladık çünkü…

Bir taraftar polis merkezinin önünde gözaltına alınan arkadaşını bekleyen bir Beşiktaş taraftarı olayı şöyle anlattı:

“Beşiktaş tribünlerinde 100-150 kişilik bir grup vardı. Zaten gerginlik yaratmaya çalışan bir gruptu. Onlar son dakikada ortamın gerilmesiyle birlikte sahaya girdiler. Onlar sahaya girince taraftarlar onlara tepki göstermeye başladı. Bununla birlikte olaylar peşi sıra gelmeye başladı zaten. Bu olayı gerçek Beşiktaş taraftarının yaptığını düşünmüyorum” dedi.

Gözaltına alınan bir Beşiktaş taraftarı ise, “Herzamanki gibi hakemler isyan ettirdi bizi. Yapacak bişey yok. Sahaya atlamak zorunda kaldık. Atladık ” dedi.