Sabancı Vakfı Altın Pusula’da büyük ödülün sahibi oldu

Çarşamba, 27 Mayıs 2015 15:31

Sabancı Vakfı,  “Fark Yaratanlar” programı iletişimi ile 14. Altın Pusula Ödülleri’nde büyük ödüle layık görüldü.

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından bu sene 14. kez düzenlenen Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri, 25 Mayıs Pazartesi akşamı gerçekleştirilen törende sahiplerini buldu. Sabancı Vakfı, toplumsal sorunlara çözüm üreten sıra dışı kişilerin olağanüstü etkiler yaratan öykülerini görünür kıldığı “Fark Yaratanlar” programı ile “Büyük Ödül”ü almaya hak kazandı.

Altın Pusula Ödülü ile ilgili bir açıklama yapan Sabancı Vakfı Genel Müdürü Zerrin Koyunsağan: “Kadın, genç ve engellilerin toplumda eşit fırsatlara sahip olmaları ve topluma aktif olarak katılımları sağlamak için çalışmalar yürüten projelere Sabancı Vakfı Programları ile desteğimizi sürdürüyoruz. Fark Yaratanlar programı bu yapı içinde 6 sezondur yürüttüğümüz ve toplumsal sorunlara dikkat çekme ve bireyleri harekete geçirmede kalıcı ve olağanüstü etkisine şahit olduğumuz özel bir proje. Vakfımıza ve 130 Fark Yaratan kişinin emeğine karşılık büyük ödüle layık görüldüğümüz için büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Başarılı halkla ilişkiler çalışmalarını ödüllendirmek ve teşvik etmek amacıyla, TÜHİD tarafından 2001 yılından bu yana verilen Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri’ne bu yıl 13 ana 7 alt kategoride toplam 124 proje başvuruda bulundu, 30 proje ödüllendirildi.

2J9B2234 (1)Fark Yaratanlar topluma ilham veriyor

Sabancı Vakfı Fark Yaratanlar Programı ile toplumsal gelişmeye sağladığı katkılarla fark yaratan çalışmaların kısa videolarının hazırlayıp internet ortamında paylaşarak topluma ilham vermeyi hedefliyor, bireyleri daha duyarlı ve aktif vatandaş olmaya için teşvik ediyor. Fark Yaratanlar videoları şimdiye kadar gerek yurt dışı gerekse yurt içinden 3 milyondan fazla izlendi Vakıf, 2014 yılında Fark Yaratanlar’a iletişim desteğinin yanı sıra, çalışmalarını yaygınlaştırmaları için hibe desteği de vermeye başladı.