Sabancı Üniversitesi ve Akbank’tan KOBİ’ler için Girişimci Geliştirme Programı

Salı, 30 Haziran 2015 14:38

Sabancı Üniversitesi Girişimcilik Kurulu (SUGK) ve Akbank işbirliği ile gerçekleştirilen “Akbank Girişimci Geliştirme Programı”; girişimcilere başarılı, verimli bir işletme kurmalarını sağlayacak sağlam bir altyapı sunabilmek, gerekli eğitimleri vermek ve uygulamalı proje çalışmaları gerçekleştirmek için planlandı.

Akbank Girişimci Geliştirme Programı’nda Türkiye’nin her yerinden KOBİ’lere 5 gün boyunca ücretsiz eğitim veriliyor. 2003 yılından bu yana yürütülen program kapsamında her yıl ücretsiz olarak düzenleniyor. Eğitimlere hali hazırda şirketleri bulunan girişimciler katılabiliyor. Girişimci Geliştirme Programı kapsamında bugüne kadar 1500’ün üzerinde başvuru oldu, 250’nin üzerinde girişimci eğitildi, mezun oldu ve sertifika aldı.

Sabancı Üniversitesi mezunu Ergi Şener, Akbank Girişimci Geliştirme Programı’nın da ilk mezunları arasında yer alıyor. Ergi Şener, bir süre Garanti Ödeme Sistemleri, Turkcell, MasterCard gibi öncü ve global kurumsal şirketlerde çalıştıktan sonra, edindiği tecrübe ve deneyimi kurucuları arasında yer aldığı Metamorfoz ICT Inc.’de değerlendirmeye karar verdi.

Ergi Şener, çalıştığı kurumsal ve global şirketlerde de kurum içi girişimcilik örneklerini sergilemeye ve inovasyonu yaptığı tüm işlerin temelinde tutmaya çalıştı. Başta “Turkcell Cüzdan” olmak üzere, Turkcell’de ürün yöneticiliğini yaptığı pek çok proje, global ödüller kazanarak, dünya çapında “başarı hikayesi” olarak gösterildi. Bu çalışmaları sayesinde, dönemin Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv tarafından, “işinin lideri” olarak nitelendirilip, kurum içinde örnek olarak gösterildi. Ergi Şener, 2013 yılında da gerçekleştirdiği proje ile MasterCard Europe CEO’su tarafından “Yılın En İyi İnovasyonu” ödülünü kazandı.

 

Metamorfoz, 2013 yılında, “mobil ödeme” alanında dünyada yaşanan değişim doğrultusunda; insanların ve şirketlerin hayatlarına değer katacak, global, uçtan uca, inovatif çözümler geliştirmek amacıyla kuruldu.Türk Bilişim Vakfı’nın kurucusu ve aynı zamanda başkanı olan Faruk Eczacıbaşı’nın kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak yer aldığı şirkette, finans ve telekomunikasyon sektörlerinde oldukça tanınan ve önemli tecrübesi bulunan profesyoneller yer alıyor. Ergi Şener ile birlikte, Ergi’nin Turkcell’de birlikte çalıştığı iki arkadaşı da şirketin kurucu ortakları arasında yer alıyor.

Metamorfoz, inovatif ve yeni teknolojilerin pazara sunulması ve digital ödeme stratejileri konularında uzmanlığı doğrultusunda, sahip olduğu patentler ve geliştirdiği altyapılar ile mobil ödeme çözümlerinin hayatın vazgeçilmez bir parçası olmasına çalışıyor. B2B hizmet veren şirketin müşterileri arasında bankalar, operatörler ve perakende zincirleri bulunuyor.

Metamorfoz altyapı ve platformalarını global standartlarda geliştirmekle birlikte, en iyi kullanıcı deneyimi ve basitlik ilkelerini temel alarak farklılaşıyor. Visa, MasterCard, Samsung, Microsoft, Intel gibi global firmalar ile iş ortaklığı gerçekleştiren Metamorfoz’un ayrıca Silikon Vadisi’nde de bir ofisi bulunuyor.