Rusya’da ikinci intihar saldırısı: 14 ölü

Pazartesi, 30 Aralık 2013 10:46

Rusya’nın Volgograd şehrinde bir öncekinin yaraları sarılmadan ikinci intihar saldırısı düzenlendi. Saldırının bu defa adresi troleybüs oldu ve ilk belirlemelere göre 14 kişi hayatını kaybetti.

Dün sabah tren istasyonun girişinde yaşanan intihar saldırısı ile kötü bir güne uyanan Volgograd sakinleri dünkü olayın üzerinden henüz 24 saat geçmemişken bu sabahta troleybüsse düzenlen saldırı ile sarsıldı. Rus haber ajansı Ria Novosti’nin verdiği habere göre patlamanın etkisiyle evlerin camları kırıldı. Patlama troleybüsün en dolu olduğu anda yaşandı. Yapılan açıklamalarda 25 kişinin de yaralandığı kaydedildi.

Hatırlanacağı üzere dün sabah da bir intihar saldırısı aynı şehirde tren istasyonuna düzenlenmiş ve metal detektörden geçmek üzere iken kendisini havaya uçuran saldırgan 17 kişinin ölmesine 40′a yakın kişinin de yaralanmasına neden olmuştu.

Rusya 24 Tv kanalında yapılan habere göre bu sabah yolculuk ettikleri troleybüsün havaya uçurulması ile hayatlarını kaybeden ve yaralanan kişilerin, dün tren istasyonunda yaralanan kişilerin yakınları olabileceği belirtildi. Televizyon kanalının muhabiri bu troleybüs dün yaralananların kaldırıldığı hastanenin olduğu yerden kalktığını söyledi.