Rusya Dışişleri Bakanlığı bu fotoğrafı paylaştı: “Lavrov ve Kerry. Umarız geri dönerler”

Cuma, 14 Mart 2014 15:55

Rusya dışişleri bakanı Sergey Lavrov ile ABD dışişleri bakanı John Kerry Ukrayna’daki durumu ve Pazar gününden önce yapılması planlanan Kırım referandumu ile ilgili görüşmek üzere Londra’da bir araya geldiler.

Londra’daki ABD elçilik rezidansında yapılan buluşmada Kerry’nin ana gündemi Kırım’ın referadum ile Rusya’ya bağlanmasını önlemek. ABD ve AB eğer yasa dışı olarak adlandırdıkları bu referandum yapılırsa Moskova’nın yeni yaptırımlar ile karşılacağı uyarısında bulundular.

Batılı diplomatlar Londra’daki bu buluşmadan iyi bir sonuç çıkacağı konusunda iyimser değil. Kerry ve Lavrov Ukrayna’daki kriz başladığından beri neredeyse hergün görüşüyorlar ancak ortak bir paydada buluşabilmiş değiller.

Lavrov ile Kerry’nin görüşmesi devam ederken, Rusya Dışişleri Bakanlığının resmi twitter hesabından bu kareyi paylaşıldı.

Fotoğrafın paylaşıldığı tweet’te “Lavrov ve Kerry. Umarız geri dönerler” diyor. Lavrov ve Kerry’in konuşmalarını ertaflarında kimse olmadan ve açık alanda sürdürdürmeleri dikkat çekti.

Screen Shot 2014-03-14 at 13.31.22