Rihanna’nın Tayland tatili tartışma yarattı

Salı, 24 Eylül 2013 09:41

[wzslider autoplay="true" transition="'slide'"]

Ünlü şarkıcının nesli tükenmekte olan hayvanlarla çektirip sosyal medyada paylaştığı fotoğraflar Taylandlı yetkilileri kızdırdı. Yetkililer, “Bizim gözden uzak tutmaya çalıştığımızı, Rihanna bir anda milyonlara gösterdi” diyerek tepki verdi.

Dünyaca ünlü şarkıcı Rihanna Tayland’daki tatilinde takipçileriyle pek çok kare paylaştı. Ama sosyal medyada yüzbinlerce beğeni alan bu karelerden bazıları tepkiye neden oldu.

Nesli tükenmekte olan hayvanlarla çekilen fotoğraflar Taylandlı yetkilileri kızdırdı.

Phuket adasında nesli tükenen bir maymunla çektirdiği fotoğrafı altına “şuna bakın benimle edepsizce konuşuyor” mesajını düşerek Instagram’da paylaştı.

Yetkililer, nesli tükenmekte olduğu için koruma altında olan hayvanı, fotoğraf çekilmesi için serbest bırakan görevlileri tutukladı. Bin 300 dolar para cezasından 4 yıl hapse kadar ceza almaları söz konusu.

Rihanna’nın “İmparatoriçeyi selamlıyorlar” mesajıyla yayınladığı fillerle çekilen fotoğrafı da tepki çeken karelerden biri.

Yetkililer, Güney Asya coğrafyasna özgü olan bu türleri gözlerden korumak için yıllardır çaba sarf ettiklerini, ama Rihanna’nın sosyal medya paylaşımlarının bu çabaları tek hamlede yok ettiğini savunuyor.

Tags