Renee Zellweger’in yeni yüzü

Pazartesi, 27 Ekim 2014 11:22

Dünya magazin basını ve sosyal medya bu hafta ünlü oyuncu Renee Zellweger’in yeni yüzüne kilitlendi. Los Angeles’ta Elle dergisinin düzenlediği “Hollywood’da Kadın” ödül törenine katılan oyuncuyu görenler tanımakta güçlük çektiler.

Hafif toplu, biraz sakar ama son derece sevimli bir bekar kadını canlandırdığı Brigitte Jones filmi ile ünlenen 45 yaşındaki Renee Zelweger yeni yüzü ile sadece yaşını değil kimliğini de gizlemeyi başaracak kadar değişmiş görünüyor.

Brigitte Jones filminden sonra “Chicago” ve “Cold Mountain” gibi pek çok önemli Hollywood filminde rol alan Zellweger kariyerini başarı ile devam ettiriyordu. Ancak Brigitte Jones karakterini bir türlü üstünden atamadı. Brigitte Jones filminde 30’lu yaşlarında kiloları ile başı dertte bir genç kadını canlandıran Zellweger filmin ardından aşırı kilo verip Brigitte olmadığını kanıtlamaya çalışırcasına uğraş vermişti. Hatta bir ara anoreksiya söylentileri bile yayılmıştı.

Screen Shot 2014-10-22 at 23.21.55Yaramaz bakışlı, kısık ve maviş gözleri, hafif dolgun yanakları ve utangaç gülümsemesinden eser kalmayan Zellweger’in yüzü tüm karakteristliğini de kaybetmiş görünüyor. Bu güne kadar pek çok Hollywood yıldızı estetik ameliyatlar ile yüzlerinde değişiklikler yaptılar ama Renee Zellweger kadar tepki almadılar. Belki Zellweger de “Bir ben miyim? Niye bu kadar olay yaptınız” diyordur. Ama konu estetik ameliyat geçirmiş olması değil. Zellweger’in bu kadar tepki almasının sebebi yüzündeki Renee Zellweger ifadesini bir anda silip götürmüş olması. İlk bakışta yüzüne yapılan müdahele ne dramatik burun ameliyatı ne de abartı bir botox gibi görünüyor. Ama ünlü karakter oyuncusu belki de farkında olmadan yüzünden öyle bir detayı silip yok etti ki, yeni yüzünde Renee Zellweger’i görmek neredeyse imkansız.

Gelen tepkiler üzerine bir de açıklama yapan Renee Zellweger yüzündeki değişikliği “eskisine nazaran çok daha mutlu ve huzurlu bir yaşam” sürmesine bağladı ve eleştirileri “saçma” bulduğunu söyledi.

Fakat estetik uzmanları aynı fikirde değil. İngiliz Daily Mirror gazetesinin fikir almak için konuştuğu Türk plastik cerrah Dr. Fuat Yüksel, Zellweger’in estetik oprasyon geçirdiğinin görüntüsünden anlaşılabildiğini söyledi. Doktor Yüksel, Zellweger’in burun kenarlarına, yanaklarına ve göz altlarına cerrahi müdahele yapıldığının belirgin olduğunu söyledi.

Hazırlayan: İldem Wilson

Yazının devamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play