Real Madrid’den Özil için son açıklama: Mesele kadınlar değildi!

Perşembe, 12 Eylül 2013 10:56

almanya-nin-beckhamlari-12162Real Madrid’den İngiltere’nin Arsenal takımına transfer olan Türk kökenli futbolcu Mesut Özil, gündemden düşmüyor.

Real Madrid Başkanı Perez, Mesut Özil’in Arsenal’a transferi için “Özil iyi bir profesyonel değildi. Kadın düşkünüydü. Geceleri kadınlarla dışarı çıkar, kulüplere gider ve sabahlara kadar uykusuz kalırdı.” demiş ve futbol gündeminde yeni bir tartışma konusu açmıştı. Fakat, takımdan yapılan son açıklama, Özil’in kadınlara düşkünlüğünden değil, menajeri olan babası yüzünden takımdan ayrıldığını işaret ediyor.

“İKİ KAT ÜCRET İSTEDİ”
Real Madrid’in futbolcu menajerlerinden Francois Gallardo, Mesut Özil’in takımdan ayrılmasına ilişkin Alman Sport Bild gazetesine açıklama yaptı. Mustafa Özil’in “Mesut’un Real’deki kontratının uzatılması için iki kat ücret istediğini” söyledi.

“Ocak ayından bu yana Özil’in babasıyla 3 kez görüştük ve her defasında da oğlunun ücretinin iki katına çıkarılmasını istedi.” diyen Gallardo, Mesut’un takımda kalmak istemesine rağmen babası yüzünden ayrıldığını iddia etti.

“KONTRATI SESSİZCE UZATILABİLİRDİ”
Mesut’un aynı zamanda menajeri olan babası Mustafa Özil ise suçlamaları reddederek, “Sözleşme bitmeden uzatılması konusu bizden değil karşı taraftan geldi. Ücretin yükseltilmesini ben teklif etmedim. Sözleşme bahsi açıldığı için ortaklaşa konuştuk. Aksi takdirde, kontratın uzatılması gündemimizde yoktu, sessiz sedasız bir şekilde uzatılabilirdi.” şeklindeki ifadelere yer verdi.

“ARSENAL’DAKİ KADAR PARA KOPARAMADI”
Suçlamalarını sürdüren Gallardo, Mesut için Machester United’un teklifinin daha iyi olduğunu ancak babasının buna razı olmadığını söyledi. Gallardo, “Babası, Arsenal’deki kadar para koparamadığı için Manchester United transferine engel oldu.” diye konuştu.

ALMANYA’NIN EN YÜKSEK TRANSFER ÜCRETİ
Alman Milli Takımı’nın Türk kökenli oyuncusu Mesut Özil, Almanya tarihinin en yüksek transfer ücreti olan 50 milyon Euro karşılığında Real Madrid’den Arsenal’e transfer olmuştu.