Rahibe Cristina’nın ilk şarkısı “Bir bakire gibi”

Çarşamba, 22 Ekim 2014 11:13

“O Ses İtalya” yarışmasıyla dünya çapında şöhrete kavuşan Rahibe Cristina, ilk albümünün çıkış şarkısıyla yeniden dikkatleri üzerine çekti. Rahibe Cristina gelecek ay yayınlanacak olan albümün ilk video klibi, “Like a Virgin” (Bir bakire gibi) şarkısı oldu. 

Sicilyalı Cristina Scuccia, geçen Mart ayında rahibe kıyafeti ve boynundaki hacıyla katıldığı “O Ses İtalya” yarışmasında, sesiyle olduğu kadar “rahibe-pop yıldızı” imajıyla da dikkat çekmiş ve bir anda uluslararası bir yıldız haline gelmişti.

“Yırtık Rahibe” filminde Whoopi Goldberg’in canlandırdığı “neşeli rahibe” karakterine benzetilen Scuccia’nın YouTube’daki videoları bugüne kadar 100 milyonun üzerinde izlenme sayısına ulaşmıştı.

Yarışmanın galibi olan Rahibe Cristina, Universal şirketiyle albüm sözleşmesi yapmıştı. “Sister Cristina” (Rahibe Cristina) adlı albümün 11 Kasım’da piyasaya çıkacağı açıklanırken albümün çıkış şarkısı olarak seçilen “Like a Virgin” için çekilen video klip pazartesi günü yayınlandı. Rahibe Cristina’nın, Madonna’nın 1984’te çıkardığı aynı adlı albümünde yer alan “Like a Virgin” şarkısını seçmesi ise yeni bir tartışma yarattı.

Kaynak: BBC Türkçe

Tags