Polisler eylemci çayını geri çevirdi

Çarşamba, 19 Haziran 2013 10:15

FilePolisin Gezi Parkı’na müdahalesinin ardından “Duran Adam” ile farklı bir boyut kazanan eylemler akşam ve gece boyunca devam etti.

Göstericilerden bazıları polislerin karşısına geçip kitap okudu, bazıları tiyatro oyunu sergiledi, bir kısmı da alanda hareketsizce bekledi. Polisin eylemcilerin ikram ettiği çayları geri çevirmesi ise dikkat çekti.

Taksim Metro çıkışında 2 gün önce saat 18.00’da Erdem Gündüz isimli bir kişinin başlattığı “Duran Adam” eylemi gece boyunca devam etti. İsmi öğrenilemeyen 3 kişi ayakta beklediği sırada aniden yere yığıldı. Fenalık geçirenlere su içiren diğer eylemciler, arkadaşlarını taksilere bindirerek hastaneye götürdü. Göstericilerden bazıları gece boyunca polislerin karşısına geçip kitap okudu, bazıları tiyatro oyunu sergiledi, bir kısmı da alanda hareketsizce bekledi.

Eylemcilerden polislere çay ikramı

Eylemcilerden 3 kişi alanda bekleyişini sürdüren polis ve direnişçilere çay ikram etti. Polisin eylemcilerine ikram ettiği çayları geri çevirmesi ise dikkat çekti.

Alman piyanist tekrar gezi parkı için çaldı

Gezi Parkı eylemcilerine yapılan son müdahalenin ardından dün piyanosuna kavuşan Alman piyanist Davide Martello, özel bir televizyon kanalının önünde canlı yayında konser verdi.

Gezi Parkı eylemcilerine yapılan son müdahalede alıkonulan piyanosuna kavuşan Davide Martello, dün saat 23.00’da Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde bulunan özel bir televizyonun canlı yayınına katıldı. Martello, kanalın önünde canlı yayında bir saat boyunca konser verdi. Piyanist Davide Martello tarafından piyanonun üzerinde konulan Türk bayrağı, Atatürk posteri, gaz maskesi ve baret dikkat çekti. Martello’nun yakın bir zamanda Türkiye’den ayrılarak yarıda bıraktığı Avrupa turnesine devam edeceği öğrenildi.