Podyumların yaramaz kızı NIMUNE SANDMAN

Salı, 18 Eylül 2012 13:59

Nimue Sandman çizgi romanındaki peri halkının genç ve yaramaz kızlarından birinin ismidir. Bu hafta sayfamızın konuğu olan Hollandalı model Nimue Smit’de Elf halkını çağrıştıran çekik ve büyük gözleriyle son dönemin en popüler modellerinden biri. 14 Ocak 1992’de doğan Smit 15 yaşındayken Amsterdam’da keşfedildi. İlk sezonunda Prada, Burberry, Topshop ve Armani podyumuna çıktı.

16 yaşında Paris’de Miu Miu’nun exclusive modeli olarak defilede yer aldıktan bir kaç ay sonra da Vogue Italia, Dazed & Confused, İngiliz Vogue dergilerinin kapağında yer aldı peşisıra aylar boyunca. 2007’de Chloe reklam kampanyasının yüzü olarak seçilen Nimue Smit takip eden senelerde Mulberry, Giorgio Armani ve Carven’in yüzü oldu.

Küçüklüğünde at binen ama şimdilik binmek için zaman bulamadığını söyleyen model formunu korumak için Pilates yapıyor. Nimue Smit büyük bir Harry Potter hayranı. Anne ve babası doktor olan model üniversitede tıp okumak istiyor. En sevdiği tasarımcı Alexander Wang olan model off duty zamanlarında büyük salaş bir kazak, üzerine sıkı oturan bir pantalon ve düz botlarla takılmaktan hoşlanıyor. Aksesuar olarak babaannesinin saati ve yüzüğü hariç bir takı kullanmıyor.

iPod’un da ise en son izlediği konser olan La Roux, The Beatles, George Harrison ve Bob Dylan var. Nimue Smith bu sezon karşımıza Orly Kiely kampanyası ile çıkıyor.

 

App. Store’dan iPad’inize indirmek için;

Dipnot Tablet’i bilgisayarınızdan okumak için;

Tags