Podyumların en zayıfı: Melissa Stasiuk

Pazartesi, 19 Kasım 2012 08:21

Catwalk’a ve dünyaya sıfır beden olgusunu getiren Twiggy’den bile zayıf Melissa Stasiuk. Bu sezon Balmain’in Look Book’unda karşımıza çıkan model Arjantinli. Patti Smith’i andıran halleri, üzerinden çıkarmadığı tshirt + jean + deri ceket üniforması ve çıkık elmacık kemikleriyle Melissa Stasiuk yeni bir ekolün temsilcisi.

 

 

 

 

 

Onlarca dövmesi ve modellik yapmadığı zamanlarda üzerinden inmediği kaykayıyla “rock n roll” modeller listesinde Freja Beha’nın tahtına göz diken model ilk olarak karşımıza Proenza Schouler 2012 defilesi ile çıktı. Okuldan çıkıp evine giderken keşfedilen model bir kaç ay sonrasında Chanel Couture’ün yeni temsilcisi oldu. 1.78 boyundaki model 79-60-84 ölçülerine sahip. 1992’de Missiones Arjantin’de doğdu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tüm boş zamanlarında Buenos Aires’deki evine uçan modelin en büyük hobisi arkadaşlarıyla mahalle parkında buluşup kaykay yapmak. Mood’u o gün nasılsa ona göre giyiniyor. Androjen formunu öne çıkaran kilit aksesuarları kullanmayı seviyor; askılar, büyük beyaz erkek gömlekleri ve papyonlar favorileri arasında. Vintage butiklerin müdavimi. Giyinirken ilk amacım seksi olmak değil diyerek stilinin ana hatlarını çiziyor.

Proenza Schouler, ­Isabel Marant, Nicolas Ghesquière, ve Karl Lagerfeld favori tasaımcıları arasında. iPod’unda bu aralar sıkça dinlediği isimler ise Nicolas Jaar, Cat Power, Daft Punk, Gorillaz ve Radiohead. 2013’de karşımıza Marc by Marc Jacobs ve Chanel resort’un kampanya yüzü olarak çıkacak Melissa Stasiuk’a şimdiden dikkatinizi çekmek isteriz.

Tags