Playstation 4′ün çıkış tarihi belli oldu

Cuma, 23 Ağustos 2013 11:02

playstation-4Playstation 4 Amerika’da 15 Kasım, Avrupa’da ise 29 Kasım tarihlerinde piyasaya sürülecek. Amerika’da 399.99$ olan konsol, Avrupa’da da aynı fiyat düzeyinde, yani 399.99€ fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

Sony, yeni güçlü çevrimiçi oyun tecrübelerini ve oyuncuları bir araya getiren gelişmiş sosyal bağlantıları, PlayStation 4 ve PlayStation Network’ü de içeren çeşitli internet servisleriyle sağlayacağını duyurdu.

Bu girişimin bir parçası olarak, Sony, PlayStation Plus üyelik servisini PS4’ün 2013 tatil sezonu çıkışıyla her bölgede eşzamanlı olarak geliştirecek. Üstelik, PS4 kullanıcıları, çok çeşitli yayına ve sosyal bağlantı servislerine erişebilecek.

PS Plus servisi, PlayStation 3 için ilk defa 2010’da ve PlayStation Vita için 2012’de kullanıma sunuldu.

O tarihten beri, PS Plus dünyanın her yerindeki üyelerden büyük destek gördü ve abonelerinin sayısı servisin başlangıcından bu yana artmaya devam etti.

PS Plus, özel oyun indirimleri, bulut oyun kayıt depolama ve SCE Worldwide Stüdyoları, ayrıca üçüncü parti oyun yapımcılarının/dağıtımcılarının ünlü oyunlarını barındıran ‘Hızlı Oyun Koleksiyonu’ gibi servislerinden ek ücret ödemeksizin ve zaman kısıtlaması olmaksızın yararlanılmasını sağlamıştı.

Yeni uygulamayla kullanıcılar, zengin detaylara sahip bir dizi gerçek dünya bölgesinde, dünyanın en şık tasarımlara sahip arabalarını, ödüllerin ve tecrübelerin paylaşıldığı kulüplerdeki arkadaşlarıyla birlikte sürebilecek.

Daha fazla cezbedici oyun ‘Hızlı Oyun Koleksiyonu’ çatısı altına girecek.

PS4’te, PS PLUS üyelerinin faydalanabileceği diğer ana özellikler:

Çevrimiçi Çoklu Oyuncu

Kullanıcılar, internet üzerinden diğer oyuncularla çevrimiçi oyun erişimine sahip olacak. PS4 için ‘Online Multi Play’de sosyal olarak entegre edilmiş servisleriyle, çevrimiçi çok oyunculu modu olan PS4, kullanıcılara beklemeden oyun oynama imkanı sunuyor ve arkadaşlarını izlerken onlara katılmalarını veya çapraz oyun iletişiminin tadını çıkarabilmelerini sağlıyor.

Otomatik Yama İndirme

Sistem oyun güncellemelerini sık sık kontrol edecek ve otomatik olarak güncellemeleri yükleyecek.

Çapraz Platform PS Plus Üyeliği

Bir PS Plus üyeliği, PS4, PS3 ve PS Vita için de geçerli. PS Plus servisi çapraz platform ve çoğu PlayStation platformunda kullanılabiliyor. PS3 ve PS Vita kullanıcıları, PS Plus servisini PS4’te kullanabilecek ve PS4 için yeni üyelik açanlar PS Plus servisini PS3 ve PS Vita’da kullanabilecek.