“PKK’nın elindeki görevliler yarın serbest”

Pazartesi, 11 Mart 2013 16:04

130311-guler.hlargeİçişleri Bakanı Güler, PKK tarafından kaçırılan kamu görevlilerinin yarın serbest bırakılmasını beklediklerini söyledi.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Bakanlar Kurulu toplantısına gelişinde gazetecilerin PKK’nın elinde bulunan görevlilerle ilgili soruları yanıtladı.

Güler, “3 BDP milletvekili, Mazlumder Başkanı, İHD Genel Başkanı ve Diyarbakır İl Başkanından oluşan bir heyetin yarın gideceği ve teslim edileceği ifade edildi” dedi.

Cuma gününden itibaren bir müsteşar yardımcı başkanlığındaki heyetin Habur’da bulunduğunu ifade eden Güler, şunları kaydetti:

”Emniyet birimleri, güvenlik birimleri, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Cumhuriyet savcıları ve sağlık birimleriyle gerekli koordine kuruldu. Şu anda orada Müsteşar Yardımcısı başkanlığında Şırnak Vali Vekilimiz, Habur Mülki İdare Amirimiz, Silopi Kaymakamımız, gümrük yetkilileri ile diğer bütün yetkililer olayı koordine ettiler. Kamu görevlilerin inşallah ailelerine kavuşmasını bekliyoruz. Ailelerini de haberdar ettik, inşallah Habur’da görüşmelerini sağlayacağız.”

Herhangi bir şova imkan vermeyeceklerini belirten Güler, “Kendilerinin de bu anlayışı göstermelerini bekliyoruz. Böyle bir şeye fırsat vermemiz mümkün değildir. Madem bir teslimat yapılacaksa, onun usulü idaresinde yetkili oradaki arkadaşlarımıza gerekli özen gösterilerek, teslim edilecektir. Biz de bu konuda gerekli tedbirlerimizi almış durumdayız.”