PKK’nın elindeki 8 kamu görevlisi serbest!

Çarşamba, 13 Mart 2013 12:03
file

PKK tarafından kaçırılan kamu görevlileri heyete teslim edildi. Kamu görevlilerinin Zaho’da aileleri ile görüştükten sonra Habur’dan ülkeye giriş yağacağı bildirildi.

PKK tarafından kaçırılan kamu görevlileri, giden heyet tarafından teslim alındı. Kamu görevlilerinin Zaho’da aileleri ile görüştürüldükten sonra heyetle Zaho’dan ayrıldığı bildirildi.

Kaçırılan kamu görevlilerinin teslim alınması için oluşturulan heyette, MAZLUMDER Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal, Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Çoban, İHD Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan, Diyarbakır Şube Başkanı Raci Bilici, BDP Hakkari Milletvekili Adil Kurt ve Bitlis Milletvekili Hüsamettin Zenderlioğlu da bulunuyor.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan İçişleri Bakanı Muammer Güler, “İkinci Habur’un yaşanmaması için gereken tüm önlemleri alındı” dedi.

130313_fotogorevli.hmediumGül: Sevindirici

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kaçırılan kamu görevlilerinin Türkiye’den giden heyete teslim edilmesine ilişkin, “İyi tabii ki muhakkak ki. Uzun süre memleketten uzakta olan ve haber alamadığımız vatandaşlarımızın sağ salim dönmesi sevindirici” dedi.
“Milli birlik ve kardeşlik projemizin başarısını gösteriyor”

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ise Twitter’dan; “PKK’nın elindeki rehinelerin serbest kalması Milli Birlik ve Kardeşlik Projemizin etkinlik ve başarısını gösteriyor. Sevindirici bir gelişme” yorumunu yaptı.

Polis memurunun evinde sevinç gözyaşları

Van’ın Çatak İlçesi’nde evine giderken PKK’lılar tarafından kaçırılan polis memuru Nadir Özgen ve diğer kamu görevlilerinin serbest bırakılmasını televizyondan izleyen anne Müşerref Özgen ile yakınları, sevinç gözyaşları döktü. Anne Özgen, “Gözüme uyku girmiyor, oğlumu karşımda görüp sarılmak istiyorum” diye konuştu.

130313_fotogorevli1Van’ın Çatak İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan ve 9 Eylül 2011 tarihinde evine gittiği sırada PKK’lı teröristler tarafından kaçırılan polis memuru Nadir Özgen (29) ile çeşitli tarihlerle alıkonulan kamu görevlileri, serbest bırakıldı ve Irak’ın kuzeyine giden heyete teslim edildi.

Polis memuru Nadir Özgen’in, Aydın’ın Söke İlçesi Bağarası Beldesi Cumhuriyet Mahallesi 3 Sokak’taki baba ocağında endişeli bekleyiş yerini sevinç gözyaşlarına bıraktı. Oğlunun serbest kaldığını televizyondan öğrenen anne Müşerref Özgen, evladına biran önce sarılmak istediğini ifade etti.

Tags