Paul Thomas Anderson, Pinokyo masalını filme uyarlayacak

Cuma, 3 Temmuz 2015 08:53

Paul Thomas Anderson, Pinokyo masalını filme uyarlayacak Ünlü yönetmen Paul Thomas Anderson, yeni filmi için çalışmalara başladı. Pinokyo masalını filme uyarlayacak olan Anderson, yakın arkadaşı Robert Downey Jr ile çalışacak.

Karanlık filmlerin yönetmeni Paul Thomas Anderson, bugüne kadar ‘There Will Be Blood’, ‘The Master’, ‘Magnolia’ gibi sert yapımlarla tanınıyordu. Ancak bir sonraki işi, öncekilerden çok farklı. Dünyaca ünlü Pinokyo masalını filme uyarlayacak olan Anderson, Warner Bros ile senaryo çalışmalarına başladı bile. Hollywood Reporter’ın haberine göre ünlü yönetmen, bu yeni filminde yakın dostu Robert Downey Jr ile birlikte çalışacak. Downer JR, yüksek olasılıkla Pinokyo’nun yaratıcısı Geppetto rolünü üstlenecek.

Birgün mutlaka birlikte çalışma fırsatı yaratmak istediklerini sıkça dile getiren Anderson ve Downey Jr, Hollywood’da yeni bir akım yaratan ‘canlı aksiyon’ filmleri kervanına katılmayı tercih etti. Bu akımın öncüsü, kısa zaman önce ‘Alice Harikalar Diyarında’ masalını filme uyarlayan Tim Burton olmuştu. Film geçen yıl beklenenin çok üzerinde gişe hasılatı elde edince, Warner Bros yeni sezonda bu tür filmlere yatırım yapma kararı aldı. Büyük yönetmenlere teklif götüren şirket, kendine özgü ve ticari olmayan tarzda bir iş yaratılmasını istiyor. Bu yüzden kapısını çaldığı ilk isim Paul Thomas Anderson oldu.