Pascal Nouma’nın içindeki Türk reklamda çıktı. Selin Babacan viral çalışmasının kreatif grup başkanı Sedat Dündar ile konuştu

Pazar, 22 Haziran 2014 11:12

Selin Babacan, Pascal’ın çocukluğundan beri bir Türk gibi yaşadığını anlatan viral çalışmasının kreatif grup başkanı Sedat Dündar ile konuştu. 

Büyüklerin elini öpmek, beşinci kattan bakkala sepet sarkıtmak, tavadan elle menemen yemek… Pek çoğumuz belki de sadece Türklere has bu davranışların bir kısmını hayatı boyunca en bir kez yapmıştır. Geçtiğimiz hafta Torku, Pascal Nouma’lı yeni ‘Nobir’ reklamını yayınlandı. Pascal’ın çocukluğundan beri bir Türk gibi yaşadığını anlatan viral çalışmada, Türklere has pek çok davranış oldukça eğlenceli bir dille anlatılıyor.

Pascal’ın hem kendini hem babasını canlandırdığı bu eğlenceli kampanyanın reklam ajansı Concept’in kreatif grup başkanı Sedat Dündar, hem reklamla hem de reklamlarda ünlü kullanımıyla ilgili sorularımızı yanıtladı.

Reklam fikri nasıl çıktı?
Torku, No.1 gofret için bir viral çalışma istedi. Biz de şubat ayında gerçekleştirdiğimiz lansman kampanyasında çalıştığımız Pascal Nouma’yı bu filmde de kullanalım dedik. Fransa’da doğan ama bizden biri olarak bildiğimiz Pascal’ın aslında çocukluğundan beri hep bizden biri gibi yaşadığını anlatmak istedik.

Pascal Nouma’yı tercih etmenizin sebebi neydi?
Lansman kampanyasını hazırlarken fikir, ürün isminin yanlış anlaşılmasından çıktığı için, ürünümüzün ismini yanlış anlayacak, sempatik, herkesin tanıdığı ve sevdiği birini kullanmak istedik. Hem No:1 ve Nouma arasındaki isim benzerliği hem de No:1 isminin Naber veya Nobir gibi okunabiliyor olması nedeniyle Nouma’yı seçtik.

Prodüksiyon süreci nasıl geçti?
Zor ama zevkli bir süreç oldu. Jaguar Projects’in prodüksiyon desteğiyle film fikrinin sahipleri olarak ben ve Umut Dizdar aynı zamanda filmin yönetmenliğini de üstlendik. Pascal’ın gençliğini ve babasını Pascal’ın kendisi canlandırdı. Futbolculuğunun yanında içinde ne kadar iyi bir oyuncu saklı olduğunu da o zaman anladık. Çocukluğu ise uzun seçmelerden sonra içimize en çok sinen, Pascal’ın enerjisini en çok yansıtacağını düşündüğümüz adayımızla ilerlemeye karar verdik. Çekimler Balat’ta yapıldı. Arabasıyla, eviyle, komşularıyla, tüm mahallesiyle bir günlüğüne Pascal’ın çocukluğunu, gençliğini geçirdiği Fransa’yı Balat’a taşıdık diyebiliriz.

Yazının devamı Dipnot Tablet’in yeni sayısında…

Dipnot Tablet Dünya Kupası Özel Eki için buraya tıklayın.

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Get-it-on-Google-Play