Paris Her Zaman İyi Fikirdir!

Salı, 23 Eylül 2014 12:28

Zamanın hem ötesinde hem gerisinde kalan şehir… Paris bir şarkıdır. Sacre Coeur’dan bakarken gördüm, geleceğimi, geçmişimi ve kendimi. Derler ki o basamaklardan bakan mutlaka geri dönermiş Paris’e.

sacre_coeur_nightEfsaneye göre Priamos ile Hekeba’nın en küçük oğulları Aleksandros doğduğunda, Truva kahinleri bebeğin yıllar sonra Truva’nın yok olmasına neden olacağına hükmederler ve bebeğin öldürülmesini isterler. Bir çanta içinde Kutsal İda Dağı’na bırakılan bebek bir süre ayılar tarafından emzirilir. Sonra bir çoban tarafından bulunur ve büyütülür. Bu nedenle bebeğe, çanta anlamına gelen Paris isminin koyulması uygun görülür. Bazı tarihçilere göre Fransa’nın başkenti Paris’in adı da buradan geliyor.

SLPR-Heroshot-02Bu romantik harika şehirde Shangri-La Hotel’de kalmanızı önereceğiz. Otel, Eyfel Kulesi ve Sen Nehri’ne sadece 600 metre uzaklıkta bulunuyor. Tahmin edeceğiniz gibi harika manzaralı bir otel. İkisi Michelin yıldızına sahip üç restoranı var. Otelin odaları ise birbirinden gösterişli ve hepsi özel tasarım. Süitleri ise romantik Eyfel Kulesi manzaralı!

Shangri-la-Hotel-Paris-Suite-Jardin-balconyOdalar ve süitler kristal kaplamalı özel yapım mobilyalar ile dekore edilmiş. Ayrıca tüm odalarda ısıtmalı zemin, ayrı küvet, yağmur duşu ile kaliteli banyo malzemeleri içeren mermer banyo bulunuyor.

SLPR-bg-DiningAkşam yemeğinizi Fransız ve Güney Doğu Asya mutfağında uzman La Bauhinia’da ya da gurme Fransız yemeklerinin tadına çıkabileceğiniz Michelin yıldızlı L’Abeille’de veya otantik Kanton lezzetleri sunan Michelin yıldızlı Shang Palace’da yiyebilirsiniz. Le Bar’da özel salonlar bulunuyor. Özel buluşmalar için tavsiye ederiz.

Shangri-La’da 15 metrelik bir yüzme havuza sahip bir fitness merkezi var. Odanızda rahatlatıcı spa hizmetinden de yararlanabiliyorsunuz. Otel; Place du Trocadero’ya 500 metre, IENA Metro istasyonuna ise sadece 100 metre uzaklıkta bulunuyor.

Hazırlayan: ASLI GÖKNAR

Tamamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play