Otomotiv devinin CEO’su balkondan atlayarak intihar etti

Pazartesi, 27 Ocak 2014 12:29

Hindistan otomotivi devi Tata’nın CEO’su Tayland’ın başkenti Bangkok’ta kaldığı otelin balkonundan aşağı atlayarak intihar etti.

AFP’nin haberine göre, otomobilden askeri araçlara ve otobüse kadar birçok araç üreten ve aynı zamanda İngiliz Jaguar ile Land Rover markalarının da sahibi olan TATA Motors’un 51 yaşındaki CEO’su Karl Slym, iş seyahati için eşiyle birlikte gittiği Bangkok’ta kaldığı otelin balkonundan atlayarak intihar etti.

ARKASINDA BİR MEKTUP BIRAKTI

AFP’ye konuşan Tayland konuşan polis kaynakları ise olayın intihar olduğunu açıkladı, polis ölen CEO’nun arkasından bir intihar mektubu bulduğunu açıkladı. CEO Sylm Bangkok’taki Shangri-La Otel’in 22. katından aşağı düştüğü belirtilirken kendisinin Bangkok’a bir iş toplantısı için geldiği belirtildi. İngiltere doğumlu olan Slym, şirketin son yıllarda daralan pazarını yeniden büyütme hedefiyle 2012 yılında şirketin başına getirilmişti.

TÜRKİYE’DE DE VAR

Ratan Naval Tata tarafından 1954’te Hindistan’da kurulan Tata toplamda 16 bin kadar çalışanı bulunuyor. Tata, Türkiye’de de 1997′den bu yana faaliyet gösteriyor.