Osmanlı’nın en seksi sırları bu kitapta!

Salı, 11 Aralık 2012 12:29

Dipnot Tablet yine renkli, güncel ve dopdolu bir dergi oldu. Makaleleri, videoları, fotoğraflarıyla başında uzun zaman harcayabileceğiniz bir dergi tablette sizleri bekliyor.

“İMRALI’DA SON DURUM” kapağı ile Dipnot Tablet derginin 90. sayısı yayında!

Kanuni at üzerinde seferden sefere koşarken mi daha çok zaman geçirdi yoksa haremindeki dilberlerden bir diğerine usulca süzülürken mi? Son günlerdeki gündemimiz milletçe eski padişahımızın “kurgu” özel hayatı. Muhteşem Yüzyıl’da aktarılanların “gerçeği” yansıtmaması üzerine gündemimiz yine işgal altında kaldı…

Koskoca bir imparatorluk hakkında elbette tarih kitaplarının bize öğretemediği kimi gerçekler var; hayatlar kah at üzerinde mehteran önde sefere çıkılmış kentler kazanılırken devam etmiş, kah geri püskürtülünmüş, kah hayatın normal döngüsü içerisinde olması gerektiği gibi kapalı kapılar ardında sürmüş. Padişahın delireni de var, karşı cinse ve kendi cinsine düşkün olanı da…

Delirenlerin hikayesini bir kaç sene evvel Hasan Uysal’ın fevkalade eğlenceli kitabı “Saray Havuzunda Kadrolu Melekler’de okuduk. 1640 yılında tahta çıkan Deli İbrahim döneminde içki ve sefahat sayesinde 28 yaşında hakkın rahmetine kavuşan IV. Murat’ı, Osmanlı’nın tek varisi kaldığı için, ite kaka tahta oturtulan Deli İbrahim’i ve Cinci Hoca’yı, sarayda dönen iğrençlikleri, kepazelikleri; halk yoksulluk, yokluk ve baskılardan kan ağlarken; hemen her gece düzenlenen çılgın ve anormal zevk alemlerini, içoğlanları, yeniçeri ağaları ve değerli devlet yöneticilerini; aralarında, “köylü, cahil, ilkel ve aptal” anlamında Türk kelimesini kullananları, padişahların tavuk boğazlar gibi insan, dahası kardeşlerini nasıl boğazlattığını okuduk. Şimdi ise karşımızda tam da Kanuni Sultan Süleyman’ın kapalı kapılar ardındaki hayatının “öngörüldüğü” günlere yakışan bir kitap var: Prof. Dr. İlter Uzel’in yazdığı “Osmanlı’nın En Seksi Sırları”

Malumunuz Bah-Name adı altındaki kitaplar Osmanlı için çok önemli olan tıp bilimlerinin öğretildiği kitaplar. Cinsel yaşamın düzenli yürümesine büyük önem vermiş zamanında Osmanlılar. İlter Uzel’de sıkı bir arşiv taraması sonrasında cinsel temizlik ve cinsel cazibe arasında büyük bir ilişki kurmuş olan Osmanlının bunu daha da cezbedici hale getirebilmek için ne formüller kullandığını bu kitapta bir araya getiriyor. Yağlar, merhemler, iksirler, parfümler, reçine ve baharatlar bu formüllerin ana malzemesi. Saçımızın parlaklığı için de gözümüzün sürmesi için de formüller var karşımızda yüzyıllık. Kiminde bebek idrarını alıp kırmızı zıknıkla karıştırarak allık elde edip “gül” yanaklara sahip oluyoruz kimin de inanması güç ama pırasa + mercanköşk + elma kabuğuyla deodorant elde ediyoruz. Bütün organik reçeteler burada esasen. Şimdi fellik fellik organik kremleri aradığımız düşünülürse Osmanlı’nın geçmiş reçeteleri organiğin imparatorluğuymuş meğer gibi bir his veriyor kitap. .

Esas konumuza geri dönmek gerekirse acaba Osmanlı’nın en seksi sırları neler? Dış görünüm cinsellik hakkında ne söyler? Mesela hiç aklınıza gelir miydi; “Kadının ağzı büyük olursa cinsel organı da büyük olur-muş! Kadının baldırları sıkı ve sert ise şehveti de fazla olur-muş! Mesela siz bilir misiniz Küheyla ne demektir? Ya da Fila ve Kebsa? Hepsi uzunluğu 3 tutam (12 parmak) ve 1.5 tutam ( 6 parmak) arasında değişen erkeklik organlarına verilen isimler. Osmanlı aynı zamanda boş durmamış kadın cinsel organı nasıl daraltılır ( yanmış çakal derisi, öd ağacı külü, keçitırnağı külü ve yaban arpası karıştırılarak elde edilen formül içeriye yerleştiriliyor), hoş kokutan formül, organdaki ıslaklığı hafifleten formül, sıcaklık veren formül, cinsel organ büyütücü formül, kuvvet macunları için 1001 pagan formül var kitapta.

Tılsımlar da eksik değil elbette. Kadının başına bağladığı örtüye kırmızı kurtçuk bağlansa kadın şehvetten yerinde duramazdan tutun, kadının bekaret testi için bir gece önceden bir diş sarımsağın kabukları soyulup üstüne delikler açılıyor ve içeriye yerleştiriliyor sabah kadının ağzı sarımsak kokarsa bakire değil diye feryat figan olaylar çıkarıcı tılsımlar da mevcut. Velhasıl biz Kanuni at üstünde mi zaman geçirdi yoksa harem’de mi diye konuşa duralım anlaşılan Osmanlı kapalı kapılar ardında şehveti yüksek tutmak için epey çaba harcamış.

App. Store’dan iPad ve iPhone’nunuza indirmek için;