“Olamadığımız şeyler için futbola anlam yüklüyoruz”

Perşembe, 21 Şubat 2013 16:43

Dipnot.tv canlı yayınlarından Hayat Üniversitesi programında, Ali Mendillioğlu ile bu hafta futbol taraftarlığı konuşuldu.

“Takımın adını çıkarın, sevdiğiniz kadının adını koyun, en güzel aşk şiirleri ortaya çıkar” diyen Ali Mendillioğlu, olamadığımız şeyler için futbola anlam yüklüyoruz dedi.

Takım tutmanın yıllar öncesinde çok daha güzel olduğunu, adeta mahallede sevdiğiniz bir kızı sever gibi iyi duygular hissettiğinizi söyleyen Mendillioğlu, artık paranın etkisinin futbolun her yerinde olduğunu, futbol takımı tutmanın eski tadı vermediğini söyledi.

Toplum mühendisliğine inanmadığını söyleyen Mendillioğlu, futbolun gücünü fark eden egemenlerin, bu gücü kullanmaya çalıştığını ve bu bağlamda alternatif futbol kavramının ortaya çıktığını söyledi. Alternatif futbol için ise Livorno, Sevilla ve Marsilya örneklerinin çokça verildiğini sözlerine ekledi.

Dipnot.tv’nin canlı yayınlarına siz de katılabilirsiniz. Katılmak için yapmanız gereken, Dipnot.tv’nin Google Plus sayfasını takip edin ve canlı yayın sırasında paylaşacağımız linke tıklayın!

Hangout-Nasıl-Yapılır-yeni