Oculus Rift hayatımıza son sürat giriyor!

Salı, 30 Eylül 2014 11:01

Sanal gerçeklik cihazı Oculus Rift’i duymayan varsa buradan tekrar duyuralım. Yakın zamanda hayatımıza girecek Oculus Rift oyun oynama hatta ileride uygulama kullanma şeklimizi tamamen değiştirebilir.

Oculus Rift ilk olarak 2012 yılında bir Kickstarter projesi olarak başladı ve çok kısa bir zamanda 2 milyon doları geçen bir para topladı. Cihaz bu kadar ilgi çekince doğal olarak büyük firmaların da dikkatini çekti ve 2014 yılının başlarında Facebook tarafından 2 milyar dolara satın alındı.

Oculus Rift’in en önemli özelliklerinden biri, daha önceden var olan VR (Sanal Gerçeklik) teknolojilerini ucuzlamış donanım fiyatları sayesinde son kullanıcının da hizmetine sunabilecek olmasıdır. Rift, iki adet 7 inç’lik LCD ekranın insan gözünün görüş açısını taklit eder bir biçimde kafaya takılabilmesi ile meydana gelen bir cihaz. Peki, Oculus şu an son kullanıcıya sunulabilecek durumda mı?

Oculus’a sahip olmak artık oldukça yakın, özellikle geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Oculus Connect konferansında tanıtılan Oculus Rift Crescent Bay modeli ile cihaz son kullanıcıya bir adım daha yaklaştı. Bu cihaz şu ana kadar tanıtılan en gelişmiş Oculus cihazı, bu yüzden hem grafikler hem de ses bakımından oldukça gerçekçi bir deneyim yaşattığı söyleniyor. Cihazın dikkat çeken donanımsal yeniliklerinden biri de takılıp çıkabilen kulaklıklar ve 360 derece hareket izleyiciler. Bunun yanında yüksek çözünürlüklü OLED ekran ve geliştirilmiş ergonomi de cihazın güncellenmiş donanımlarından.

Hazırlayan: Göksan Kadayıfçı

Yazının tamamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play