Öcalan herkesi sürece uymaya çağırdı: Bir damla kan akmasın

Perşembe, 4 Nisan 2013 10:25

n_37520_4Abdullah Öcalan, doğum günü için Halfeti’de kutlama yapanlara mesaj gönderdi. İmralı’ya giden 4. heyetin ilettiği mesajda, Öcalan, “onurluyum” diyen herkesi sürece uymaya çağırırken, “Bir damla bile kan akmasın” dedi.

BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, BDP’li vekiller Pervin Buldan ve Sırrı Süreyya Önder’le İmralı’da görüşen Abdullah Öcalan, Halfeti’de doğum gününü kutlalmak için biraraya gelenlere yazılı mesaj gönderdi.

Kutlamada okunan mesajında Öcalan, “65 yaşına girdiğini ve üzerine düşeni yaptığını” belirterek, sürece destek istedi.

Öcalan, mesajında şöyle dedi:

“Gerçekten onurlu bir barışın imkanları çok artmıştır. Bu bizim insanlarımıza sunacağımız en önemli şeydir. 65 yaşıma girmekteyim. Ben üzerime düşeni yaptım. Eylem sırası halkımızın kendisindedir. Onlara olan büyük hürmetimi ve hizmetimi önemli ölçüde tamamladığımı düşünüyorum. Artık görev sizdedir. Sizlerin de bu görevi bundan önce olduğu gibi bundan sonrada layıkıyla yerine getireceğinize inanıyorum. Onurluyum diyen herkese, zengin, fakir, kadın, erkek, genç, yaşlı demeden sürece uymaya ve geliştirmeye çağırıyorum. Şunu herkes çok iyi bilmeli ki; Artık farklı bir yaşam gelişecektir” dedi.

Öcalan, sürece güçlü destek isteğini yinelerken, “Umuyorum ki bu süreç gelişirken bir damla bile kan akmasın. Kimse kimseyi incitmesin” dedi.