Obama’nın hamile kadını bayılırken tuttuğu an planlı mıydı?

Cuma, 25 Ekim 2013 19:56

obamaABD Başkanı Barack Obama geçtiğimiz Pazartesi günü Beyaz Saray’daki Gül Bahçesinde sağlık sistemini anlattığı sırada arkasında duran hamile kadın Karmel Allison fenalaşıp bayılınca, Obama kadını son anda yakalanmıştı. Ardından mikrofona dönüp “tamam bir şeyi yok. Ben çok uzun konuşunca böyle oluyor” diyerek espiri yapmıştı ve kendini dinleyen kalabalık tarafından alkışlanmıştı.

Obama (2)

Bu görüntüler tüm dünya medyasında yer bulurken, videoyi izleyip görüntüleri pek inandırıcı bulmayanlar da var. The Weekly Standard dergisinin haberinde ünlü bir blogger’ın iddiasına yer veriliyor. Obamanın konuşması ve hamile kadının bayılma anının yavaş çekimle gösterildiği videoda bazı detaylara dikkat çekiliyor. Hamile Karmel Allison’un yanında duran ve Karmel’in hem elini hem de sırtını tutan uzun saçlı kadın, birileri ile işaretleşiyor. Karmel Allison gitgide sallanmaya başladığında elini tutan uzun saçlı kadının hiç endişe emaresi göstermemesi, Karmele dönüp bakmaması ve sadece Karmeli yakalayan Obama’ya gülümsemesin şüpheli olduğu söyleniyor.

Obama’nın olayın kamuoyunda yaratacağı sempati ile kendisine yöneltilen eleştirilerden kurtulmak için bu planı uyguladığı iddia ediliyor.

Diabet hastası olan hamile kadın olayın ardından bu tweeti atmıştı. “Ben iyiyim, sadece biraz başım döndü. Obama’ya beni yakaladığı için teşekkür ederim.”

İşte o anın videosu:

Tags