Obama selfie çubuğunu eline aldı

Cuma, 13 Şubat 2015 14:06

ABD Başkanı Barack Obama’nın, ülkenin yeni sağlık sistemini genç seçmenlere de duyurmak amacıyla yer aldığı video büyük ses getirdi.

ABD Başkanı Barack Obama , ülkenin yeni sağlık sistemini daha fazla kişiye duyurmak amacıyla Buzzfeed’in çektiği bir videoda yer aldı. Bir saat içinde 100 bin kişinin izlediği videonun hedef kitlesi genç seçmenler.

fft16_mf3482293Videoda sosyal medya fenomenlerinden biriyle oynayan Obama, büyük bir kurabiyeyi bir bardak süt içerisine daldırmaya çalışırken, “Teşekkürler Obama.” diyor. Bu ifade ise, ABD’de her sorunu Başkan’a bağlamak için kullanılan bir ifade.

Ofisinde hayali basketbol atışları yaparken yakalanan Başkan Obama, ABD’li gençlerin dikkatini Obamacare programına ve 15 Şubat’ta bitecek olan kayıt süresine çekiyor.

fft16_mf3482295Başkan Barack Obama, sağlık programının kapsamını geleneksel iletişim yöntemlerinin dışında duyurması gençler arasında büyük ilgi gördü.

ABD Başanı Barack Obama, ABD’li gençler arasında oldukça popüler olan “BuzzFeed” ve “Vox” internet sitelerine birçok kez röportaj verdi. Ocak ayında üç ünlü Youtube kullanıcısıyla konuşan Obama, son aylarda da “The Daily Show” ve “The Colbert Report” gibi siyasi mizah programlarına katıldı.

fft81_mf3482281

Tags