Nurella yine jüri koltuğunda

Pazartesi, 26 Ocak 2015 14:50

Bu Tarz Benim yarışmasıyla bir anda son günlerin en çok konuşulan isimlerinden biri olan Nur Yerlitaş, şimdi bir de Yedigün reklamında jüri olarak çıktı karşımıza.

Bir mimiğiyle caps’lerin vazgeçilmez yüzü haline gelen Nur Yerlitaş’ın namı diğer Nurella’nın, bugüne kadar aslında pek çok reklam teklifi aldığı konuşuluyordu ama hiçbirine evet dememişti. Geçtiğimiz günlerde Yedigün reklamında yine jüri olarak çıktı karşımıza. Reklamda Yerlitaş’ı, Yedigün’ün yeni ürünü için en ‘tarz’ meyveyi seçmeye çalışırken izliyoruz.

Reklam filmi ALICE BBDO imzası taşıyor. ALICE BBDO Yedigün ekibine reklam fikrinin nasıl çıktığından prodüksiyon sürecine kadar Nurella’nın Seçimi reklamını sorduk.

Hazırlayan: SELİN BABACAN 

Reklam fikri nasıl çıktı? Nasıl bir brief aldınız?

Yedigün, meyveli gazoz segmentinde tüketicilere yeni ürünler sunmasıyla bilinen ve sevilen bir marka. Pepsico Yedigün ekibi 2014 yaz sonunda, üç yeni ürün fikri olduğunu ve raflara bunların arasından birinin çıkacağını, bu ürünün hangisi olacağına tüketicilerin karar vereceği bir kampanya planlandığını belirtti. Üç yeni Yedigün tadının erik, karadut ve şeftali olduğunu öğrendik. Tüketicilerin dahil olacağı bir kampanya olduğu için televizyon ve internetin yoğun bir şekilde kullanılabileceği, birbiriyle yarışan tatları anlatan fikirler çalıştık.

Reklamda oynaması için Nur Yerlitaş kimin tercihiydi? 

Marka ekibi ve ajans olarak birlikte karar verdik. Üç nefis tat olacağını biliyorduk. Bu bir yarışma olacaktı ve Nur Yerlitaş bugünlerde zor beğenen ‘jüri’ olarak önümüzde duruyordu. Herkesin ilgiyle takip ettiği, konuştuğu bir isim tabii ama daha önemlisi, kreatif fikrin içeriğine uygun bir ünlü isim olması gerekiyordu. Yedigün’ün yeni meyvesi seçilecekti, Nur Yerlitaş’ın ‘zor beğenen’ kimliğiyle bu senaryoya çok yakışacağını düşündük.

Nur Yerlitaş’ı nasıl ikna ettiniz? Bildiğimiz kadarıyla reklam tekliflerini kabul etmiyordu.   

Nur Yerlitaş’a aynı dönemde pek çok teklif gitmişti. Bizi tercih etmesinin nedeni hem Yedigün markasını hem de senaryoyu sevmesi oldu.

Prodüksiyon süreci nasıl geçti?

Meşakkatli bir prodüksiyon süreciydi. Çekim bir buçuk günde tamamlandı ama oldukça yoğun ve sıkı bir setti. Nur Yerlitaş da senaryoyu çok sevdi ve çok keyifli bir çalışma süreci geçirdik. 

Çekimler nerede gerçekleşti? 

İstanbul’da Film Sokağı’nda ve Bodrum’da portakal bahçelerinde.

Devamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play

 

Tags